Вчені з Університету Вісконсіна-Медісона розробили спосіб переміщення терапевтичних препаратів через захисну мембрану мозку для проведення терапії всього мозку за допомогою низки біологічних ліків та методів лікування.
Генна терапія має потенціал для лікування неврологічних захворювань, таких як хвороби Альцгеймера та Паркінсона, але вона стикається із загальним бар’єром – гематоенцефалічним бар’єром. “Інноваційні стратегії доставки в мозок (ліки, – прим. ред.) можуть змінити ситуацію, забезпечивши неінвазивну, безпечну та ефективну доставку геномних редакторів CRISPR… для лікування цих захворювань”, – пишуть автори роботи. CRISPR – це молекулярний набір інструментів для редагування генів.
Ін’єкції препаратів безпосередньо в мозок – один із способів подолати своєрідний бар’єр, але це інвазивна процедура, яка забезпечує доступ лише до довколишніх тканин мозку.
У дослідженні вчені описали нове сімейство нанорозмірних капсул з діоксиду кремнію, які можуть доставляти інструменти для редагування геному в багато органів тіла (включаючи мозок), а потім розчинятися нешкідливо.