Із заржавілим замком нерідко стикаються дачники, які після довгої відлуки повертаються на ділянку навесні. Багато господарів швидко втрачають терпіння та просто видаляють шматок металу за допомогою болгарки.
Але часто трапляється, що потрібний інструмент знаходиться за замкненими дверима. Радикальним заходом краще скористатися наприкінці, коли нічого вже не допомогло.
Насамперед намагаються нагріти замок. Можливо, річ у тому, що всередині просто нагромадився лід.
Дизель або олія
Якщо проблема все ж таки в іржі, то переходять до народних засобів. Беруть трохи солярки та обробляють механізм замку. Замість дизеля можна взяти трохи гальмівної рідини, яка працює ще краще за дизель.
Солідол
Акуратний спосіб відкриття замок, який повністю вкрився іржею. Всередину замкової щілини наносять солідол. Також змащують ділянки, де дужка замка з’єднується із корпусом. Щоб солідол подіяв як слід, треба почекати кілька годин. Після цього навісний замок повинен відкритися легко.
Аерозольна рідина
Механізм зрушить з мертвої точки, якщо його обробити аерозольною рідиною (WD-40). Але після нанесення потрібно зачекати кілька годин. Якщо з першого разу не допомогло, то обробляють вдруге та додатково акуратно постукують молотком по замку.