Дослідники з Канади вперше в історії продемонстрували, як гостра дія забруднення дорожнього руху може майже миттєво порушити роботу мозку людини.
У дослідженні використовувалася модель дії вихлопних газів дизельного двигуна на людину. У лабораторних умовах 25 здорових дорослих людей піддавалися впливу або дизельних вихлопів, або фільтрованого повітря протягом двох годин, які мозкова активність вимірювалася з допомогою фМРТ до і після кожного впливу.
Основна увага в дослідженні була приділена впливу забруднення повітря, пов’язаного з рухом транспорту, на DMN (набір взаємопов’язаних областей кори головного мозку, які грають вирішальну роль у пізнанні, пам’яті та емоціях).
Результати дослідження показали, що короткочасна дія дизельних вихлопів викликала зниження активності DMN, що призвело до зниження функціонального зв’язку між різними областями мозку, порівняно з тим, що спостерігалося, коли випробувані дихали фільтрованим повітрям. Джоді Гаврилюк, перший автор дослідження, каже, що подібні зміни до DMN пов’язані з депресією та зниженням когнітивних здібностей.