Оскільки кліматична криза продовжує загострюватися, вчені та дослідники з усього світу шукають способи приборкати наслідки та пом’якшити шкоду. Тепер троє астрофізиків запропонували план створення щита від місячного пилу шляхом видобутку та викиду частинок місячного пилу в космос.
Цей план може здатися дещо незвичайним — вибачте за це — але він потенційно може затемнити сонячні промені на 1,8 відсотка, що приблизно дорівнює шести дням сонячного світла щороку. Щит від місячного пилу також знизить температуру Землі, допомагаючи боротися з глобальним потеплінням.
Але, щоб отримати такі цифри, люди повинні видобути приблизно 11 мільйонів тонн місячного пилу, щоб створити належний і ефективний щит від місячного пилу, оцінюють дослідники у своїх висновках. Вони опублікували ці висновки в рецензованій публічній науковій бібліотеці (PLOS).
Троє дослідників, які брали участь у дослідженні, кажуть, що пил, видобутий з Місяця, повинен осідати за мільйони миль від орбіти Землі, якщо є надія створити пиловий щит, який може блокувати сонячні промені. Але як саме ми можемо вивести весь цей пил у космос?
Ну, план полягає в тому, щоб видобути його, а потім вистрілити з гармат, розміщених уздовж поверхні Місяця. Це займе менше енергії, щоб викинути місячний пил для щита, але ми не матимемо стільки контролю над тим, куди він подітиметься, оскільки з часом він почне дрейфувати зі своєї позиції.
Тоді цей дрейф вимагатиме від нас викидати ще більше місячного пилу в космос, що зробить цей процес триваючим до тих пір, поки людство хоче ефективно використовувати щит від місячного пилу. Це не єдиний план боротьби зі зміною клімату, який ми бачили, шляхом розміщення предметів між Землею та Сонцем.
Інші плани передбачали створення космічних бульбашок, які розмістили б посередині між Землею та її зіркою. Проте всі ці плани, швидше за все, будуть дорогими, оскільки вони вимагають розміщення чогось у просторі, що виконає роботу. Інші плани боротьби зі зміною клімату, безсумнівно, також продовжуватимуть з’являтися.