Будь-який сільський будинок, який передбачає наявність підвалу або льоху, потребує особливого догляду. Все-таки можуть виникати проблеми, наприклад, у льоху може часто утворюватися вогкість. Але боротися із цим можна.
Насамперед слід провітрити льох, зайнятися його просушуванням. Також потрібно знайти місця, де можливі протікання, їх треба відремонтувати. Не варто забувати про варіанти поліпшення гідроізоляції.
Якщо стіна вкрилася вогкістю, її можна врятувати. З зовнішнього боку, поблизу стіни, треба прибрати вимощення. Далі копається впритул до стіни яма до метра вглиб і до 30 см завширшки.
Зі стіни льоху обережно потрібно зняти ґрунт. Попередньо її слід просушити. Розведена уайт-спіритом мастика або розігрітий бітум наносять на стіну, що добре просохла.
Потім треба переходити до підготовки цементного складу (співвідношення 1 до 3) і переходити до заштукатурювання зовнішньої стінки. Фахівці рекомендують додати до розчину рідке скло.
Добре просохлу штукатурку слід покрити шаром бітумної мастики. У яму вкладається глина. В кінці залишиться тільки виконати нове вимощення.
До роботи слід підходити відповідально. Процедура складна, але можна добре захистити льох від проблем.