Прикро, коли улюблений кашеміровий светр з’їла міль, але не менш неприємно знайти міль у банці з борошном або крупою. Харчова міль проникає в будинок як «троянський кінь». Сухі продукти, що купуються в магазині (макарони, крупи, рис, борошно) можуть бути заражені міллю.
Тому людина сама приносить їх у дім, ні про що не підозрюючи. Наприклад, личинки молі можуть бути схожими на рисове зерно. Відразу помітити “пасажира” майже неможливо.
Як позбутися харчової молі
Боротьба починається з викидання заражених продуктів, які зберігаються на кухні або в коморі. Відправляти їх потрібно відразу в контейнер для сміття, а не у відро в домі, так як є ризик, що метелики знову заявлять про себе.
Другий пункт – проведення прибирання. Слід пропилососити полиці у шафі чи місці, де зберігалися заражені продукти. Це допоможе ефективно позбутися метеликів і коконів, що залишилися.
Наприкінці шафки промивають теплою мильною водою з додаванням невеликої кількості оцту. Шкідники не люблять запаху цього засобу.
По можливості варто почекати приблизно тиждень, перш ніж купувати нові крупи, макарони або борошно.
З іншого боку, необхідно організувати правильне зберігання продуктів. Для цього ідеально підходять скляні або пластикові ємності із щільними кришками.