Будь-які садові чагарники потребують періодичного омолодження. Ця процедура необхідна для здорового зростання культур та отримання більш якісного та рясного врожаю. У випадку зі смородиною омолодження проводять зазвичай двома способами: або повною вирізкою куща, або частковою.
У першому варіанті абсолютно всі старі пагони зрізаються повністю, тобто зрізи робляться на рівні землі так, щоб не залишалося пеньків. А через півтора-два тижні проводиться комплексне підживлення.
Після такої обрізки протягом літа коренева шийка дає багато нових паростків, але восени слід залишати лише 8-10 із них, щоб кущ сильно не загущався. Перший урожай цих пагонах з’являється зазвичай другого року.
Другий варіант є більш щадним, але при цьому і більш клопітким. Він вимагає уважного огляду і ретельного вибору пагонів, що видаляються. Насамперед відбираються і зрізаються найстаріші гілки. Визначаються вони по темній грубій корі. Зрізи також робляться на основі на рівні грунту.
Потім коротшають пагони, що залишилися. Їхні пеньки повинні височіти над землею на 15-20 см. Протягом сезону на них формуються бічні паростки, які також частково видаляються восени.
Застосування цього способу дозволяє отримувати врожай набагато раніше. Але й кущі після нього розростаються набагато сильніше та швидше.