Зелень є необхідною складовою здорового харчування, оскільки це не лише джерело вітамінів та мінералів, а й хлорофілу.
Хлорофіл неможливо видобути з овочів або фруктів, оскільки він міститься тільки в зеленій частині рослин, що бере участь у фотосинтезі. Також листя рослин є джерелом клітковини – неперетравлюваних волокон, які відповідають за здорове травлення.
Зелень найбільш корисна у сирому вигляді. Але і після термічної обробки зберігає велику кількість корисних властивостей. Багато хто забуває, що її можна і потрібно додавати різні страви, наприклад, супи. У цій статті наведено 5 найкорисніших зелених рослин, які зроблять суп максимально корисним.
5 місце: шпинат
Шпинат хороший тим, що не має будь-якого смаку. Тому його можна без побоювання додавати до будь-яких страв, не ризикуючи змінити їх смак. У суп ніжні листочки шпинату потрібно кидати за кілька хвилин до закінчення варіння. Також його можна дрібно нарізати разом із кропом та петрушкою, щоб заправити суп свіжою зеленню.
Шпинат містить багато антиоксидантів, має протипухлинний ефект, 100 г рослини покриває добову норму дорослої людини у вітамінах К та А.
4 місце: редиска
Як зазвичай використовується редиска? Коренеплід використовується в салат, а листя відправляється в сміттєвий кошик. І це величезна помилка!
Листя цього весняного коренеплоду – найцінніший харчовий продукт. В Азії редис вживають у їжу цілком, використовуючи молоді листочки у салатах. Також їх можна додати до супу. Редиска відмінно поєднується з капустою, кропивою, щавлем, її можна класти в борщ або окрошку.
3 місце: селера
Черешкова селера – обов’язковий інгредієнт для класичного овочевого бульйону. Але в супи можна додавати не тільки черешкові, а й листові, а також молоді листя кореневого. Селера не тільки надасть супу приголомшливий аромат, але і принесе чималу користь організму. Ця рослина допомагає відновлювати слизову оболонку кишечника, нормалізує травлення. Вона містить безліч антиоксидантів, пригнічує розвиток пухлин.
2 місце: кропива
Молода кропива, зібрана у травні, є найкращим інгредієнтом для весняних зелених супів. Цю унікальну рослину можна вважати тією чарівною таблеткою, яка здатна вилікувати від усіх хвороб. У кропиви багатий хімічний склад, завдяки якому наші пращури навесні відновлювали виснажений за зиму організм.
Важливо: кропива згущує кров, тому її не можна вживати постійно.
1 місце: яглиця
Та сама ненависна для більшості дачників яглиця є найціннішим харчовим продуктом для людини, тому що її хімічний склад максимально наближений до хімічного складу людської крові. І на відміну від кропиви, цю рослину можна вживати на постійній основі. Молоді листочки яглиці варяться дуже швидко, тому їх потрібно кидати в суп за 5 хвилин до закінчення варіння. Черешкам потрібно 10-15 хвилин, щоб зваритися.
Як бачите, іноді у кулінарії можливі незвичайні рішення. Дізнайтеся більше про зелень та її застосування на кухні, щоб зробити свій раціон максимально корисним та різноманітним.