За статистикою, найчастіше у світі помирають від серцево-судинних захворювань. На другому місці – онкологія. Найчастіше пухлина в організмі розвивається безсимптомно. Так, людина може відчувати слабкість, втому, сонливість, але найчастіше ми це списуємо на перепрацювання та стрес.
За словами лікарів з клініки Клівленда, один із «тихих» видів онкології — це рак черевної порожнини. Пухлина починає розвиватися в очеревині – тонкому шарі тканини, що вистилає внутрішню частину живота.
«Вважається, що рак черевної порожнини трапляється дуже рідко. У світі реєструють близько семи випадків на мільйон на рік. Але ці цифри можуть бути хибними. За оцінками дослідників, до 15% жінок, у яких діагностовано запущений рак яєчників, насправді можуть страждати від раку черевної порожнини», кажуть лікарі.
Часто симптоми пухлини, що росте, можна прийняти за інші проблеми. Однак вас точно має насторожити таке:
- постійно здутий живіт;
- регулярні запори чи діарея;
- часті болі у животі;
- болючість при пальпації живота;
- почуття «розпирання» зсередини;
- втрата апетиту.
За оцінками британських медиків, від раку черевної порожнини частіше страждають жінки. Діагностують його переважно у тих, кому вже виповнилося 60 років.
Щоб не пропустити будь-яку небезпечну патологію, не забувайте про щорічну диспансеризацію, вона справді може врятувати життя. За будь-яких дивних відчуттів або незрозумілих симптомів обов’язково звертайтеся до лікаря, можна почати з терапевта. Лікар вислухає скарги та вирішить, які обстеження вам потрібно пройти насамперед.