Влітку багато хто згадує про популярний прохолодний напій, який відрізняється яскравим смаком, насиченим ароматом і чудовою здатністю справлятися з вгамуванням спраги. Однак варто розуміти, що квас може мати як корисні, так і негативні властивості.
У чому полягають переваги напою
Швидке вгамування спраги
Це справді правда – натуральний квас, приготований самостійно, допоможе швидко та якісно “закрити” питання зі спрагою, що особливо актуально у спеку. Тому для вгамування спраги можна вживати квас замість газування або соку.
Поліпшення настрою
Експерти відзначають, що всього одна склянка квасу допоможе вам позбутися поганого настрою та покращити емоційний фон. Тому напій може стати смачною та корисною профілактикою депресії.
Травлення
За рахунок унікального складу квас допомагає поліпшити процес роботи органів травлення. Однак за наявності захворювань цих органів напій може бути небезпечним.
Імунітет
Якщо вживати напій у розумній кількості, то почне виявлятися його користь для зміцнення імунної системи.
Зовнішність
У складі квасу є достатня кількість вітамінів групи В, які позитивно відбиваються на стані волосся та шкіри. Тому напій може стати вашим секретом краси та молодості.
Хороший засіб проти заколисування
Якщо ви вирушаєте в поїздку автомобілем або автобусом, то можна сміливо брати з собою пляшечку квасу. Вважається, що напій допомагає впоратися з заколисуванням.
Чим може бути небезпечний квас
Обережність прийому лікарських засобів
Існують відомості щодо того, що квас не варто вживати у тому випадку, якщо ви проходите курс лікування антибіотиками. Тому попередньо краще радитися з медиком щодо поєднання квасу та прийому того чи іншого лікарського засобу.
Вагітність
У перші кілька тижнів квас однозначно перебуває під забороною, оскільки в ньому є алкоголь, хоч кількість його і незначна. Це питання теж краще вирішити на прийомі у лікаря.
Захворювання
Варто пам’ятати про те, що квас не рекомендується вживати пацієнтам з онкологічними захворюваннями. Якщо ви пройшли серйозну операцію, від напою теж буде розумно відмовитися.
Захворювання органів травлення, печінки та нирок теж є протипоказанням.
Не варто вживати квас при діабеті чи схильності до нього.
Не можна вживати квас маленьким дітям, а також людям похилого віку.
Яка норма вживання
У складі квасу присутній цукор. Також у напою є досить високі показники калорійності. Вважається, що без наслідків для здоров’я можна вживати не більше однієї класичної (200 мл) склянки протягом дня.