Зріла і солодка диня цілком може замінити обід або послужити ситним і корисним перекушуванням, якщо вона не виявиться зеленою. Не маючи досвіду, вибрати на ринку або в магазині баштанну культуру – не найпростіше завдання. А те, що літо добігає кінця – ще не привід брати все, що під руку підвернеться.
Розкажемо, на що потрібно звернути увагу при виборі дині, адже часто звертають увагу не на те.
Найпростіша порада – це купувати овочі та фрукти завжди в одного і того ж продавця. У такому разі ризик обману мінімальний. Але треба постаратися знайти сумлінного торговця.
Порада №1: тріщини та пошкодження
Багато хто розраховує на те, що вм’ятину, тріщину або поріз достатньо вирізати і диня готова до вживання. Хоч би як. Всі подібні пошкодження служать воротами для небезпечних бактерій, що загрожує харчовим отруєнням.
Порада №2: перевіряємо щодо стиглості
Насамперед – це рівний і насичений колір. Диня має бути жовтою (а не зеленою) і не мати плям (тим більше коричневих).
У другу чергу, плід потрібно перевірити на пружність – при натисканні диня повинна злегка пружинити і не бути твердоюь – вм’ятини повинні вирівнюватися.
Потім можна постукати – стиглий плід видає глухий звук.
Порада №3: де хвостик?
Краще щоб у дині був хвостик і був би при цьому зовсім сухим. Після цього можна принюхуватися до дині. Зрілий плід повинен мати стійкий аромат.
Якщо запаху зовсім немає, або він ледве відчувається, то швидше за цей диня зелена і не солодка. Сильний запах може говорити, що диня перезріла.