Перш ніж спробувати перемогти котячу природу і відучити вихованця псувати кігтями шпалери або меблі, потрібно розібратися в причинах. Експерти запевняють, що виводити з ладу господарське добро котів змушує зовсім не помста чи інші шкідливі риси характеру, а виключно інстинкти.
Спробуємо розібратися, як зробити чергове навіювання коту або кішці, які впритул не помічають куплену для них кігтеточку, а вправляються на м’яких меблях або шпалерах.
Чому вони це роблять
Килими, меблі, стіни і все, за що може зачепитися котячий кіготь – це місце, де вихованець може залишити свій власний запах, а значить, позначити межі свого володіння.
Друга причина – це необхідність підтримувати свої пазурі в бойовому порядку, а ще це гарна вправа для хребта.
Останнє, що штовхає кішку на заподіяння шкоди – стрес.
Як відучити
- Кігтеточка може ще довго залишатися недоторканою, якщо не підвести до неї шкідника і не показати, як це робити, провівши по поверхні лапами тварини. Але пристрій має бути вищим за кота, який стає на задні лапи. До того ж він має бути стійким, а ще у кожної тварини має бути своя конструкція.
- Обробіть меблі та стіни засобами, що відлякують котів. Можна використовувати цитрусові, полин або спеції та прянощі.
- Постригти пазурі теж можна, але доведеться це робити регулярно. До того ж кігті у котів відростають із різною швидкістю – в одних за пару тижнів, а в інших – до місяця.
- Але найвірніший спосіб – сформувати у вихованця неприємні асоціації, викликані псуванням господарського майна.
Однак діяти треба без насильства, терпляче і з розумінням ставитися до котячих слабкостей.