З’явилося непереборне бажання з’їсти оселедець чи бутерброд із лососем? На обід з’їли шматочок, за вечерею два, але хочеться ще? Можливо, організм подає вам сигнали про нестачу тих чи інших мікроелементів. То чого не вистачає організму, якщо кожен день хочеться риби?
Риба – корисний продукт, внесений у більшість протоколів харчування та дієт. Це багате джерело легкозасвоюваного білка зі збалансованим амінокислотним складом та поліненасиченими Омега-3 та Омега-6 жирними кислотами. При регулярному потраплянні до організму вони скорочують ризик серцево-судинних та онкологічних захворювань, а також покращують стан при атеросклерозі, нормалізують роботу центральної та периферичної нервових систем.
У більшості сортів риби містяться такі вітаміни та мінерали:
- йод;
- залізо;
- калій;
- натрій;
- хлор;
- мідь;
- бром;
- магній;
- фосфор;
- сірка;
- цинк;
- вітаміни А, D, В1, В2, В6, В12 та інші.
Обсяг корисних речовин вражає і може заповнити більшість дефіцитів в організмі.
Якщо вас переслідує бажання їсти страви з риби, це сигнал про нестачу мікроелементів.
Дефіцит фосфору
Супутні ознаки нестачі цього елемента:
- фізична втома;
- розумова втома;
- нервове виснаження;
- підвищена жирність шкіри;
- розшаровування нігтів.
Нестача йоду
Тяга до риби та морепродуктів говорить про нестачу йоду, що проявляється у наступних симптомах:
- зниження мозкової активності;
- порушення функцій щитовидної залози;
- проблеми з волоссям (ламкість, випадання);
- перепади настрою;
- сонливість;
- поява судом.
До продуктів, багатих на йод, крім риби, відносяться морські водорості, креветки та інші морепродукти. А рекордсмени серед риби – тунець та тріска.
Нестача калію та магнію
Порушення у роботі судин часто пов’язані з нестачею цих елементів. Риба – гарне джерело калію та магнію, вітамінів групи В, які допомагають швидкому засвоєнню цих речовин. Крім того, дослідження показують , що калій у поєднанні з Омега-3 жирними кислотами регулює артеріальний тиск, оскільки впливає на розслаблення гладкої м’язової тканини судин.
Нестача вітаміну А
Ретинол (так називається вітамін А) бере участь у формуванні кісток та зубів, регулює обмін речовин, необхідних для зростання нових клітин та уповільнення процесів старіння. Якщо ви відчуваєте дефіцит вітаміну А, ви, напевно, захочете риби, вершкового масла, яєць, сметани.
До зовнішніх симптомів нестачі цього вітаміну відносять погіршення зору, сухість шкіри та акне, ламкі нігті.
Дефіцит натрію
Нестача натрію може з’являтися з різних причин: дієти без солі, інтенсивні тренування, вагітність, погана засвоюваність. Наприклад, під час вагітності у жінки частішає сечовипускання, а під час інтенсивного тренування людина втрачає набагато більше поту, а разом з ним і натрію.
Про нестачу натрію говорять такі симптоми:
- суха шкіра;
- нудота;
- посилення серцебиття та погіршення апетиту;
- м’язова слабкість та судоми.
Додайте корисні страви з риби до раціону, щоб заповнити нестачу вітамінів, покращити самопочуття та зовнішній вигляд. Необов’язково купувати форель, її можна замінити лососем, скумбрії, оселедцем, тунцем, тріскою, креветками. Вживання риби хоча б раз на тиждень стане чудовою профілактикою захворювань та підтримає роботу мозку.
Не нехтуйте сигналами, які надсилає вам організм, і, якщо бажання з’їсти шматочок риби з’являється все частіше, можливо, вам потрібні вітаміни.