Людина є рабом своїх звичок. Згідно з влучним висловом Роберта Кійосакі, зміна життя починається зі зміни звичок. Але як бути, якщо йдеться не про індивідуальні, а про соціальні звички?
Спочатку радимо ознайомитися з тими з них, які належать до шкідливих.
Скарги
Деякі люди так часто скаржаться на своє життя, начальника, дружину чи машину, що спілкування перетворюється на суцільне скиглення.
Іноді людям дійсно потрібно виговоритися та поділитися своїми переживаннями з друзями чи незнайомцями, але не варто робити це постійно. Коли скарги стають звичкою, це не спосіб отримати підтримку, а спосіб привернути увагу.
Кокетство
Чи доводилося вам чути фразу: «Що ви, адже я сьогодні навіть не нафарбована» у відповідь на комплімент, що нічого не означає? Багато жінок (і чоловіків) починають відчайдушно кокетувати, не розуміючи, що вони ставлять людину, яка зробила комплімент, у незручне становище. Фактично це примус до повторення та посилення компліменту.
Було б набагато ввічливіше просто подякувати приємній людині.
Перебивання
Нічого, що я говорю, поки ви мене перебиваєте? Звичка перебивати – проблема сучасної культури. Люди обривають вас на півслові, не дозволяють закінчити думку і говорять усе, що завгодно – від політиків на телебаченні до продавців-консультантів у магазинах.
Однак, перебиваючи вашого співрозмовника, ви не тільки упускаєте суть розмови, але також показуєте свою позицію «є тільки дві думки: моя і невірна».