Оскільки непритомний стан супроводжується справжнім падінням, що може призвести до травм, в першу чергу людину потрібно підхопити і акуратно покласти. Ноги необхідно підняти вище за рівень голови, щоб кров приливала до голови.
Помилка, коли непритомному дають нітрогліцерин, чого категорично не можна робити, тому що цей препарат знижує тиск, а втрата свідомості якраз може бути викликана різким падінням тиску. Об’єктивно оцінити стан хворого може лише швидка допомога, яку потрібно викликати відразу.
Лікар попередив, що часто з непритомністю плутають напад гіпоглікемії – падіння цукру в крові. Тому, якщо відомо, що непритомний — діабетик, потрібно дати йому шматок цукерки, накришити цукор у рот або дати випити кілька крапель солодкого чаю або води.
Загальні правила лікар пояснив такими словами. «Ноги обов’язково потрібно підняти вище за рівень голови, щоб кров приливала до голови. У жодному разі не можна садити постраждалого. Якщо в когось знайдеться нашатирний спирт, то потрібно піднести його до носа непритомного. Також слід послабити ремінь, краватку та комір. Будь-який тугий одяг може ускладнювати кровообіг. Але головне — це одразу викликати бригаду швидкої допомоги, яка оцінить стан постраждалого», — наголосив лікар.