На перший погляд здається, що мікрохвильова піч потрібна лише для швидкого розігріву їжі. Але насправді за допомогою цієї кухонної техніки можна зробити набагато більше!
Багато користувачів не підозрюють про корисні та дивовижні функції сучасних мікрохвильових печей. Ось чому в цій статті ми розповімо вам про 5 незвичайних способів використання печі, про які ви могли навіть не здогадуватися.
Можливо, ви вже звикли розігрівати в мікрохвильовій печі готові страви, чай або каву перед їжею. Але цей побутовий прилад набагато розумніший, ніж здається на перший погляд. З його допомогою можна приготувати цілі обіди, спекти торти і навіть почистити фрукти або овочі.
Ми навчимо вас 5 цікавим та корисним хитрощам, як використовувати прилад незвичайними способами.
Готуємо яєчню та омлети
Ви напевно не раз чули, що яйця варити в мікрохвильовій печі не можна – вони можуть вибухнути. Але це лише правда!
За певних умов можна безпечно приготувати яєчню, омлет чи навіть яйце пашот. Жодних вибухів не станеться, якщо дотримуватись простих рекомендацій. Головне – не готувати яйця у шкаралупі та робити це акуратно.
Розбийте яйця в миску, добре перемішайте їх та додайте бажані інгредієнти – сир, шинку, зелень. Потім поставте миску в мікрохвильову піч і готуйте на мінімальній потужності, помішуючи кожні 30-60 секунд.
Так можна приготувати класичну яєчню, закритий чи відкритий омлет. Час приготування зазвичай не перевищує 2-3 хвилини в залежності від кількості яєць.
Цей спосіб зручний, якщо ви поспішаєте на роботу чи навчання та хочете швидко перекусити. До того ж, при готуванні в мікрохвильовій печі яйця зберігають більше вітамінів і корисних речовин.
Розігріваємо та готуємо їжу
Можливо, ви й так часто розігріваєте обід чи вечерю у мікрохвильовій печі. Але чи ви знали, що з її допомогою можна в повному обсязі готувати цілі страви? Сучасні моделі мають безліч режимів і функцій, що дозволяють довести продукти до готовності.
Наприклад, у деяких мікрохвильових печах є режими випічки, приготування овочів, м’яса або риби. Достатньо вибрати відповідний режим і задати вагу або час приготування. У процесі мікрохвильова піч автоматично змінюватиме потужність, щоб рівномірно прогріти страву.
Таким чином можна запекти картоплю, моркву, кабачки або баклажани, приготувати рагу, рибу на парі.
Принцип той самий, що й у звичайній духовці, тільки готування йде набагато швидше. Зручно, якщо вам потрібно приготувати обід за 20-30 хвилин.
Чистимо цитрусові та овочі
Ще один корисний лайфхак для власників мікрохвильової печі – чистка фруктів та овочів. Це особливо зручно, коли потрібно очистити цитрусові апельсини, грейпфрути, лимони. Для цього достатньо покласти фрукт у миску з водою та поставити її у НВЧ на 30-60 секунд при максимальній потужності.
Під дією мікрохвиль відбувається розпушення шкірки, і цитрусовий стає легко очистити від шкірки. Те саме можна зробити з помідорами, перцями, кабачками та іншими овочами. Ефект буде ще кращим, якщо додати у воду соди або лимонної кислоти – це ще більше спростить видалення шкірки.
Після такої обробки фрукти та овочі краще миються, чистіше відокремлюється шкірка, при цьому самі продукти не розварюються.
Стерилізуємо пляшечки та інше
Мало хто знає, що за допомогою мікрохвильової печі можна продезінфікувати та простерилізувати різні предмети. Наприклад, стерилізувати дитячі пляшечки та соски перед використанням. Для цього їх потрібно покласти в ємність з водою і поставити в НВЧ на 2-3 хвилини.
Вода закипить, завдяки чому поверхня пляшечок та сосок нагріється до температури понад 100 градусів. Цього достатньо, щоб знищити бактерії та мікроорганізми. Після такої обробки посуд можна не обполіскувати – одразу використовувати для годування немовляти.
Також за допомогою НВЧ реально продезінфікувати дитячі іграшки, зубні щітки, ножиці для манікюру та інші побути. Головне, щоб вони були термостійкими та не містили металевих елементів.
Печемо торти та випічку
Зрештою, за допомогою сучасної мікрохвильової печі можна спекти повноцінний десерт або торт! Звичайно, за смаком та текстурою такі вироби дещо відрізнятимуться від тих, що спекли у звичайній духовці. Зате готуються вони за лічені хвилини!
Для випікання підійдуть спеціальні рецепти, розраховані на мікрохвильову піч. Це можуть бути бісквітні торти, тістечка на пісочній основі, мафіни, капкейки та інше. Головне – використовувати посуд для НВЧ та готувати тісто за спеціальною методикою.
Наприклад, бісквіт випікають у формі – пекарській склянці або круглій формі для запікання. Викладіть у форму тісто, накрийте харчовою плівкою (проткнувши кілька отворів) і готуйте 3-7 хвилин залежно від рецепту та потужності печі.
Так можна спекти не лише бісквіт, а й пісочне печиво, кекси, пироги з ягодами.