Навіть у стресостійких людей часом виникають періоди моральної втоми. Щоб захиститися від тяжких наслідків психічних навантажень, людина, сама того не усвідомлюючи, ставить емоції на паузу, тому зниження соціальної та психоемоційної активності – абсолютно нормальне явище, якщо воно, звичайно ж, триває нетривалий час.
Якщо ж пригнічений стан затягується і на зміну йому приходить байдужість до життя, порушення душевного здоров’я очевидна.
Зі стану апатії, яку медики розглядають як самостійний синдром втрати мотивації або синдром, що супроводжує психологічні розлади, адикцію та неврологічні захворювання, вийти самостійно досить складно.
Тим не менш, якщо психіка ще не зруйнована і людина усвідомлює причини своєї апатичності, можна спробувати впоратися з недугою за допомогою відпочинку, якісного сну, здорового харчування та фізичної активності.
Якщо ж напасть триває два і більше тижнів, вихід один – звернутися до фахівця. Він призначить комплексне лікування.
До нього входять як медикаменти, так і психологічна та психотерапевтична допомога, а також відновлення фізичного здоров’я, яке можна поправити спортом, масажем, прогулянками цікавими місцями, різноманітним раціоном, а також вітамінами та БАДами.