Якщо ви дбаєте про якість їжі, то, напевно, вибираєте найбільш підходящий вид рослинного жиру для термічної обробки. Дехто вважає, що крім оливкової олії більше нічого вибирати не варто.
Що потрібно знати про точку димлення популярних видів олії
Олія авокадо
Рекордний показник, мабуть, належить олії авокадо. У рафінованого продукту температура становить 270 градусів. Але навіть корисна нерафінована олія здивує своїми показниками будь-якого: її точка димлення становить 200 градусів, тому на ній можна навіть смажити.
До мінусів можна віднести об’єктивні чинники: неймовірно висока вартість і відсутність у багатьох магазинах, оскільки товар рідкісний і особливим попитом не користується.
Соняшникова олія
Не варто так недооцінювати “звичайну” олію: у неї досить хороші показники. Точка димлення рафінованого продукту становить близько 227 градусів. Тому він чудово підходить для термічної обробки.
А ось у нерафінованому вигляді показники трохи перевищують 100 градусів, тому ні для смаження, ні для тушкування використовувати продукт не можна.
Оливкова
Існує кілька видів даної олії, кожен з яких має свої особливості. У класичної рафінованої олії точка димлення становить 242 градуси. Pomace відстає лише на кілька градусів: його показники становлять 238 градусів.
Якщо у вас оливкова олія просто virgin, то її можна використовувати для акуратного тушкування: її точка димлення становить трохи більше 200 градусів.
А ось найкорисніша extra virgin для термічної обробки зовсім не підходить: її показники становлять лише 160 градусів.
Ріпакова олія
Не варто забувати і про класичний для слов’янської кухні варіант – ріпакову олію. Вона дуже якісна, недорога та безпечна.
Її точка димлення становить 230 градусів, тому для термічної обробки її можна сміливо використовувати.
Кокосова олія
Точка димлення цього продукту в рафінованому вигляді становить 203 градуси, тому його можна використовувати для смаження. У нерафінованому вигляді показники нижчі – лише 170 градусів.