Ну хто втримається від філіжанки гарячого какао. При цьому не багато хто знає про корисні властивості напою. А вони давно знайомі, особливо в тих країнах, де й ростуть какао-боби. Корисні властивості какао застосовуються в багатьох областях: кулінарії, косметології та медицині.
Корисні властивості какао
Відомо, що шоколад готується з какао-бобів. Регулярне вживання какао допомагає зберегти сили та здоров’я. А в Перу існує спеціальна ранкова страва на основі какао, яка поповнює сили людини практично на весь день.
Більше того, в какао містяться потужні антиоксиданти, що гальмують і виліковують багато захворювань. Крім того, вони не дають організму старіти.
Проведені дослідження показали, що в какао є поліфеноли, вони є тими самими чарівними антиоксидантами, які легко знищують вільні радикали і запобігають онкологічним захворюванням.
Тими ж дослідниками виявлено речовину, що знижує кашльовий рефлекс. Вона ефективніша, ніж кодеїн, який є основою більшості препаратів від кашлю. Це дослідження спонукало фармацевтів до виробництва нового виду ліків.
Окрім цього какао, як і шоколад, позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи.
Какао-масло ефективно знижує рівень холестерину в крові та допомагає у профілактиці раку кишечника. А в какао-порошку знаходяться тонізуючі речовини: кофеїн, теофілін, теобромін і фенілефіламін – найефективніший антидепресант.
Крім цього какао містить багато клітковини та вітаміни. Особливо багате воно на фолієву кислоту.
Багато в какао і мінералів. Встановлено, що заліза та цинку в ньому стільки, що є визнаним лідером серед продуктів за вмістом. А цинк бере участь у виробництві ряду ферментів, білків та нуклеїнових кислот, необхідних для нормального статевого дозрівання та сприяє активізації функції кровотворення та загоєння ран.
Меланін, що міститься в какао, допомагає в захисті шкіри від ультрафіолету і від перегріву організму на сонці (сонячного удару). Саме тому всі вчені світу радять включати какао чи шоколад до свого раціону.
Пурини в какао забезпечують надійне зберігання та передачу генетичної інформації та беруть участь у синтезі білків. Теобромін регулює роботу серця, нервової системи та підвищує витривалість.
Какао: рецепт приготування
Какао, рецепт якого ми зараз розглянемо, є звичайним десертним напоєм, однак дуже корисним.
Для його приготування треба 100 г молока, какао в порошку (2 ложки), вершкове масло (50 г) і ложечка цукру. У розігріте на повільному вогні молоко додаємо цукор та какао.
Додаємо розтоплене масло та ретельно перемішуємо, даючи закипіти.
Потім залишимо потомитися на малому вогні протягом кількох хвилин. Десерт розливається за формами та охолоджується.