Журналіст із Which? виявив, що насправді деякі креми із захистом від сонячних променів зовсім не такі ефективні. Ось що вам потрібно знати, якщо ви збираєтеся засмагати.
Перед тим як купити сонцезахисний крем, потрібно звернути увагу на кілька характеристик. Це, по-перше, SPF, тобто фактор захисту від сонця. За словами професора Брайана Діффі з Британської асоціації дерматологів, він оцінюється за шкалою від 2 до 50 і більше. Фахівці радять брати крем із SPF 30+, тому що в цьому випадку забезпечується задовільний захист від сонячних променів.
Крім цього, переконайтеся, що крем має рейтинг УФ-А (UVA), або захисту від низькоенергетичного та довгохвильового типу УФ-випромінювання. Хорошим кремом вважається такий, що має UVA 4 або 5 зірок.
Що стосується різновиду крему, то зовсім не важливо, в якому вигляді ви його купуєте: у вигляді крему, лосьйону, спрею і т.п. Найголовніше – правильне нанесення, каже Діффі. А ще потрібно не забувати повторно наносити крем кожні дві години.
Проте дослідження показують, що у середньому пропускають 10 % обличчя, коли наносять на нього сонцезахисний крем. До того ж, рідко хто наносить цей крем так часто, як потрібно.
Існують також зволожуючі креми із захистом від сонця. Але професор Брайан Діффі не рекомендує ними замінювати сонцезахисні. Дослідження 2018 року, проведене вченими з Ліверпульського університету, показало, що насправді зволожуючий крем із SPF забезпечує набагато менший захист, ніж звичайний сонцезахисний. Крім того, додає експерт, зволожуючі креми легше змиваються зі шкіри.
Є два види сонцезахисних кремів: хімічні (органічні) та мінеральні (неорганічні). Вони блокують УФ-випромінювання по-різному. Перші відрізняються тим, що поглинають ультрафіолетові промені та перетворюють енергію на нешкідливе тепло, яке людина не відчуває. Другі працюють так, що не лише поглинають промені, а й розсіюють частину цих променів від шкіри. Також до складу органічних кремів нерідко входить оксибензон, а неорганічних – діоксид титану, оксид цинку. Крім того, видання Which? виявило, деякі дорогі мінеральні креми, що не забезпечують рівень захисту, заявлений виробником.