Чай вважається одним із найкорисніших напоїв у світі. Проте з ним пов’язано безліч забобонів. Один із них — чай нібито не можна вживати відразу після прийому їжі. А також одразу до. Тільки з дуже великими інтервалами.
Зазвичай, як буває: під час очікування ланчу або вечері вам спочатку приносять чай, каву, воду, інші напої. Ви потягуєте їх, передчуваючи основну страву, що тут поганого? Пишуть, що нібито не можна вживати чай до їжі, тому що він утворює слиновиділення. Так це ж, навпаки, добре, якщо ви збираєтеся відразу після того, як слід підкріпитися. Єдине, що не варто замінювати повноцінний прийом їжі чаєм. Ось такого роду голодування точно рано чи пізно призведе до гастриту, виразки, панкреатиту.
Що стосується прийому чаю після їжі, то всі статті в інтернеті, які закликають цього не робити або робити через 1-3 години, – повна нісенітниця. Пийте чай на здоров’я відразу після трапези – жодної шкоди він не принесе. Особливо рекомендують фахівці зелений чай, він найкорисніший. А чорний може мати непотрібний тонізуючий ефект, як кава.
Та й потім, за загальносвітовими нормами, нам належить випивати близько 2 літрів рідини на добу, до них прирівнюється і зелений чай. То коли ми будемо виконувати цю норму, якщо позбавимо себе прийому чаю до і після їжі?
Основним аргументом на користь твердження про шкоду чаю після їди є те, що напої можуть розбавляти шлунковий сік і заважати процесу травлення. Однак жодних серйозних досліджень, що підтверджують цю теорію, немає. Загалом змінити кислотність шлункового соку зовсім не просто, і для цього буде потрібний досить великий об’єм рідини.
Інше питання, що міцний чай або кава через вміст певних речовин можуть заважати засвоєнню важливих мікро- і макроелементів з їжі. Наприклад, дубильні речовини, що містяться у міцному чорному чаї, погіршують всмоктування заліза. Тому краще віддавати перевагу чистій воді, а також трав’яному чи зеленому чаю.