Щоб не мати проблем з енергозабезпеченням, ви вирішили купити джерело безперебійного живлення, і…
І тепер його слід правильно підключити.
Поради, як це зробити, ви знайдете в цій статті.
Крок 1
Перш за все слід підготувати місце, де буде розміщений безперебійник з акумуляторами. Звичайно, якщо йдеться про компактну настільну модель із вбудованою батареєю, то досить і звичайного стола, але й час роботи такої системи буде мізерний.
Тож під солідний прилад і акумулятори вам знадобиться стійка з полицями. Після розміщення приладдя акумулятори приєднують до ДБЖ за допомогою кріплень, що входять до комплекту. Далі систему приєднують до електромережі.
Інструменти, що знадобляться:
- ключі за розмірами кріплень (13 або 14 мм);
- викрутка хрестова;
- індикаторна викрутка для визначення фази під час роботи з електрощитом.
Крок 2
Приєднуємо за допомогою ключів клеми до акумуляторів та дбж. Якщо контакти на кріпленнях окислені, слід їх почистити.
Приєднати можна паралельно чи послідовно. Але частіше використовується паралельне з’єднання. При цьому з’єднанні червоний дріт приєднується до роз’єму з позначкою “+”. Чорний — з позначкою “-”.
При послідовному з’єднанні проводи, що поєднують батареї між собою, приєднуються по принципу “+ до -”. Акумулятори та саме джерело безперебійного живлення з’єднуються так само, як і при паралельному способі.
Послідовно
В цій схемі батареї мають бути рівними за ємністю, напругою, а в ідеалі — ідентичними моделями одного виробника. Ще краще — з однієї партії. Характеристики проводів, що їх з’єднують, теж мають бути однаковими.
При цьому ємність батарей не сумується, а залишається рівною показнику одного акумулятора. Зате сумується напруга.
Паралельно
Акумулятори можуть бути різної ємності, але допускати великої різниці в цифрах не рекомендується. Ємність батарей сумується. Напруга тим часом залишається рівною показнику одного акумулятора.
Крок 3
Приєднуємо пристрій безперебійного живлення до електромережі через розетку або розподільчий щит. Якщо підключення здійснюється до розподільчого щита, цю роботу краще доручити спеціалісту.
Підключення через розетку набагато простіше, але кількість приладів, які можна приєднати до системи, при цьому обмежується числом розеток на дбж. Сполучення безпосередньо зі щитком дозволяє забезпечити енергією весь будинок або його частину, незважаючи на кількість приладів.
Але обмеженням у даному випадку виступає сумована потужність обладнання, яке буде приєднане. Вона повинна бути меншою за активну потужність, яка вказана на безперебійнику, і ту, яку здатен забезпечити даний мережевий автомат. Хорошим рішенням буде поставити для цієї цілі окремий автомат, що має відповідний показник напруження.
Зверніть увагу…
- Розміщати систему резервного живлення треба якомога ближче до розподільчого щита.
- Температура впливає на ефективність роботи акумуляторів. Ідеальна температура для джерела безперебійного живлення — 20 °C. Якщо вона нижча, то акумулятор віддаватиме менший обсяг енергії і, відповідно, менше прийматиме під час заряджання. Якщо в приміщенні занадто тепло, аккумулятор зношується швидше, і його строк служби скорочується. Для зниження температури підійдуть усі доступні засоби — провітрювання, застосування вентилятора чи кондиціонера.
- Акумулятори ставлять не впритул, а на відстані кількох сантиметрів один від одного. Це потрібно для вільної циркуляції повітря. Зручно розміщувати їх один під одним або попарно на стелажах.
- Місце розташування системи має бути сухим і віддаленим від опалювальних приладів, а також від обладнання, що створює вібрацію.
- Розряджений акумулятор не варто довго зберігати в такому стані, а слід зарядити. Це продовжить термін його служби.
- Якщо домашня мережа оснащена стабілізатором напруги, а пристрій безперебійного живлення теж має функцію стабілізації напруги (AVR), цю функцію слід відключити. Або ж приєднувати пристрій ДО, а не ПІСЛЯ стабілізатора.
- Всі акумулятори, приєднані до дбж одночасно, мають бути одного типу.
І, звичайно ж, успішне підключення напряму залежить від правильного вибору батарей та самого ДБЖ. З цим питанням легко впораються консультанти компанії EServer. Наш досвід та доступні ціни — це те, що точно підвищить ефективність вашої мережі безперебійного живлення. Звертайтеся за порадою, і ми відповімо!