Заздрісних людей зараз дуже багато. Це актуально як жінок, так чоловіків. Усім хочеться бути успішними, багатими, привабливими, але якщо не виходить, виникає чорна заздрість.
Деякі не вважають за потрібне приховувати свої почуття, але більшість намагаються маскувати це під милими посмішками. Втім, це завжди допомагає: вичислити заздрісника досить легко.
За якими ознаками це можна зробити?
Пародія
Цим зазвичай грішать жінки: приймаються наслідувати подруг, особливо в плані зовнішності. Вони купують такі ж предмети гардеробу (сукні, кофточки, шалики, сумочки, туфлі), навіть якщо ті їм відверто не йдуть.
У результаті заздрісниця себе виставляє на посміховисько, причому досить незграбно. Вона щиро не розуміє, чому їй не говорять компліменти як її приятельці. А причина проста: у неї немає індивідуальності.
Жінка просто повторює все за подругою, тоді як їй слід визначитися зі своїм особистим стилем. Але зовнішність – це ще півбіди. Набагато гірше, якщо починають пародуватися вчинки: улюблені фрази, манеру розмовляти.
З боку це виглядає дратівливо і по-дитячому: тільки дитина може мавпувати щодо однокласника чи сусіда-ровесника. І це виглядає безглуздо і невиховано. Що вже говорити про дорослу людину.
Постійні розмови про чуже везіння чи блат
Заздріснику вічно не дають спокою чужі лаври, він буквально перетворюється на сталкера: стежить через соціальні мережі за життями колишніх однокурсників, все це обговорює, розжовує.
Причому пісня завжди однакова: їм пощастило, а йому, відповідно, ні. У них і батьки багаті, і шанувальники щедрі, і з начальниками пощастило.
Натомість його, бідного, підставляють, виживають, обмовляють, ображають і заважають жити. Якщо послухати цього “нещасного”, то довкола нього прямо вселенську змову плетуть.
Пасивна агресія
Це улюблений прийом заздрісних людей: перебувати у хронічно поганому настрої та виводити співрозмовників на негативні емоції.
За будь-якого натяку на неприпустимість подібної поведінки агресивність вже набуває активних форм. У пориві люті заздрісник легко зізнається у своїй ваді, причому зробить це показово, театрально, з потрібними інтонаціями та звинуваченнями.
Втім, у нього і без того всі довкола винні. Особливо в його невдачливості та заздрісності.
Таким чином, якщо є хоча б один пункт, то з такою людиною слід швидше припинити спілкування під будь-яким пристойним приводом.
Заздрість має властивість збільшуватися: спочатку неприязнь до зовнішності та манер, а потім недоброзичливець переключається на професійні успіхи, розмір зарплати, вартість житла чи машини. Мати в друзях заздрісника рівносильно впусканню ворога у свій дім.
З такими “товаришами” не потрібні жодні вороги: вони легко продадуть, здадуть, морально розтопчуть і принизять. Ще гірше, коли заздрісністю відрізняються родичі, бо вони здатні по-справжньому зіпсувати життя.