Якщо ви раптом стали помічати, що, тільки-но переступивши поріг власного дому, валитеся з ніг і мрієте лише про те, щоб дістатися ліжка, не варто списувати це на погодні умови або завантаженість на роботі.
Це, звичайно, теж має місце, але зізнайтеся чесно, якщо протягом дня ви скакали і веселилися, а власна квартира змушує клювати носом, тоді справа не у вас, а в інтер’єрі. Точніше, у тих речах, які можуть спричинити втому без видимої причини.
Холодний відтінок стін
Дивно, але колір, у який забарвлені стіни, скажімо, у спальній кімнаті, теж здатний впливати на настрій та провокувати втому. Американські вчені з’ясували, що сірий, синій, блакитний, блакитний та інші холодні відтінки діють умиротворююче, уповільнюють серцевий ритм та знижують серцевий тиск.
Тому в такому середовищі нас постійно хилить у сон. Висновок один: щоб почуватися бадьоріше – перефарбуйте стіни в більш позитивні теплі кольори.
Постійно працюючий телевізор
Інформаційний шум погано діє психіку, як і дзвінка тиша. Тому, якщо у вас є звичка хапатися за пульт, тільки-но ви зайшли в квартиру, не дивуйтеся потім, що у вас з’явилися часті головні болі і весь світ став не милим.
До того ж, синій діапазон видимого випромінювання пригнічує вироблення мелатоніну, гормону-регулятора добових ритмів, тому сон стає неспокійним і ви не можете відпочити та перезавантажитись.
Бруд та розкидані речі
Безлад, мотлох і бруд теж не роблять наш день кращим. Експерти звертають увагу, що безлад тримає наш мозок у постійному стресі та напрузі, заважаючи зосередитися. Зрештою це призводить до нервового виснаження та відсутності бадьорості.
Якщо ви хочете покращити своє самопочуття та перестати засипати на ходу (захисна реакція організму на стрес), то просто візьміть себе в руки та наведіть лад у домі. Ще варіант – викличте професіоналів, які впораються з цим завданням на раз-два.
Фастфуд або міцні напої
Фастфуд, напівфабрикати, стаканчик-другий міцного напою перед сном – теж не найкраща ідея. Так, наприклад, шкідлива їжа, збагачена простими вуглеводами та цукром, провокує часті стрибки цукру в крові з їх наступними різкими падіннями.
Це призводить до того, що ми почуваємося не просто втомленими, а розбитими. Вживання алкоголю перед сном призводить до неспокійної ночі, частого пробудження та неможливості відірвати голову від подушки з ранку.
Ароматичні свічки
Особливо із запахом лаванди. Сам по собі, звичайно, цей аромат дуже навіть непоганий, але психологи з Університету Візлі, наприклад, виявили, що люди, які постійно вдихали цей аромат, відчували себе розслабленими і постійно хотіли спати.
Тому краще замінити лаванду на м’яту чи цитруси. Але тільки не переборщіть! Велике скупчення ароматичних свічок в одному приміщенні може спричинити головний біль і, як наслідок, втому.
Щільно задерті штори
Щільні штори та завжди опущені жалюзі викликають депресію та пригнічений стан. Психологи запевняють, що для нормального функціонування організму його необхідно забезпечувати достатньою кількістю світла, і якщо цього не відбувається, то у нас починає псуватися настрій та з’являються негативні думки.
Тому фахівці рекомендують відкривати штори на день, а засмикувати їх лише безпосередньо перед сном.
Холод у приміщенні
Дивно, але відсутність обігрівача, а точніше, занадто низька температура у приміщенні теж здатна викликати в нас почуття втоми. Це змушує організм впадати у сплячку, і його потім складно буде чимось підбадьорити.
Тому п’ятихвилинного провітрювання спальної кімнати перед сном буде цілком достатньо, щоб відчути себе краще.
Мобільний телефон на тумбочці
Сьогодні важко уявити своє життя без смартфонів та інших гаджетів. Однак вони не такі нешкідливі, як здаються на перший погляд. Наприклад, звичка класти телефон поруч із ліжком — погана ідея.
По-перше, ви постійно прокидатиметеся серед ночі, реагуючи на мерехтливий екран або почувши раптом звук нового повідомлення. Тому не виспитеся як слід і почуватиметеся розбитими та втомленими.
А по-друге, медики стверджують, що хвилі, що випромінюються гаджетами, діють негативно на наше здоров’я і зрештою ми стаємо психологічно залежними від смартфонів та планшетів. Тому психологи рекомендують перед тим, як вирушати спати, залишати мобільні телефони та інші електронні пристрої у вітальні чи кухні.
Невідповідна постільна білизна
Простирадла з синтетичних тканин не сприяють якісному відпочинку: у спеку вони розжарюються, в холод остигають, вологу не вбирають. У результаті ми встаємо не в кращому стані і ще більш розбитими лягаємо спати.
Бавовна, льон, бязь ідеально підходять для сну. А ще потрібна зручна подушка, в міру тепла ковдра, правильний матрац, який ще треба вчасно перевертати. Тоді відпочинок буде повноцінним, а почуття хронічної втоми зникне з вашого життя.