Багато хто знає, що не можна писати СМС за кермом і що потрібно робити при займанні. Але життя може підкинути такі ситуації, на які ми не маємо швидкої та зручної відповіді. Ці поради не зайве зберегти в закладки.
- Мозок не може одночасно контролювати процес ходьби та використання мобільного телефону, тому дивіться вперед, а не на екран.
Консультант з безпеки Муралі Крішнан зазначає, що ходьба та використання телефону однаково потребують великих когнітивних зусиль. У результаті ви не можете повністю зосередитися на тому й іншому одночасно, як, наприклад, на ходьбі та жуванні. Є шанс стати жертвою «сліпоти від неуважності», коли ви бачите якийсь об’єкт, але не усвідомлюєте, що це машина, яка їде прямо на вас.
- Слідкуйте за тим, щоб дзеркала заднього виду у вашій машині були правильно налаштовані, і уникайте мертвих (сліпих) зон.
Користувальниця сайту на ім’я Крістен Раш стверджує, що не у всіх автомобілях сліпа зона неминуча. Налаштувавши дзеркала заднього виду так, щоб ледве бачити краї власного автомобіля, ви можете успішно позбутися сліпих зон з обох боків. Дзеркала заднього виду повинні давати вам уявлення про положення будь-якої машини ззаду. Варто витратити кілька секунд, щоб як слід налаштувати дзеркала, коли сідаєте за кермо.
- Тепло швидше передається через рідину, ніж через газ, тому уникайте вологи, щоб не мерзнути.
Інженер Лія Лавуа каже, що існує зв’язок між вологістю та відчуттям холоду. Щоб у холодну погоду не дати температурі тіла опуститися надто швидко, не скупіться на вовняний одяг замість бавовняного: він вбирає більше вологи, і вогкість не добирається до шкіри. Ну і зрозуміло, робіть все можливе, щоби не промокнути.
- Їжте сніг, щоб уникнути зневоднення, можна тільки в крайніх випадках.
Лавуа також зазначає, що організм використовує величезну кількість енергії, щоб перетворити речовину з одного стану на інший. Саме тому варто їсти сніг як заміну води тільки в крайньому випадку. Отримавши цю невелику кількість вологи, ваше тіло витратить дороге тепло.
- Якщо ваш літак здійснив аварійну посадку в море, не надуйте рятувальний жилет відразу ж.
Користувач на ім’я Елвін Йіп застерігає від пориву відразу ж надути рятувальний жилет після того, як літак здійснив аварійну посадку в море. Вода, яка може хлинути в салон, ускладнить рухи, якщо ви будете у жилеті. Тому спочатку треба доплисти до виходу і лише потім надути жилет, щоб не втопитися в морі.
- Якщо ви придушилися, то прийом Геймліха можна зробити самому собі.
Мало хто усвідомлює, що можна обійтися без сторонньої допомоги, щоб позбавитися шматка їжі, що застряг у горлі. Наман Мітрука розповів, як робити прийом Геймліха на собі. Спочатку треба скласти ведучу руку в кулак під грудною кліткою безпосередньо над пупком. Долоню другої руки треба покласти на кулак, щоб натиснути міцніше. Натисніть кулаком у живіт рухом усередину та вгору, у напрямку діафрагми, яка знаходиться у верхній частині живота. Це треба робити із силою. Повторіть кілька разів, поки об’єкт, що застряг у горлі, не зміститься і не звільнить дихальні шляхи.
- Завжди беріть із собою потужні та перевірені антигістамінні препарати, коли їдете у якесь нове місце.
Ви ніколи не знаєте, де вам потрапить щось, на що у вас алергія, особливо якщо ви йдете в похід або відпочиваєте на природі, зазначає користувач на ім’я Райан Борек.
- Межі людського організму зводяться до «правила трьох».
Фахівці з виживання знають коротке позначення своїх меж, говорить Ручин Агарвал. У середньому людина може протриматися три хвилини без повітря, три години без укриття в екстремальних погодних умовах, три дні без води та три тижні без їжі.
- Якщо харчова олія спалахнула, вимкніть конфорку і накрийте посуд, в якому знаходиться масло, що горить.
Ручин Агарвал також пояснює, чому ніколи не можна використовувати воду для гасіння олії або жиру. Молекули води тонуть і опиняються на дні розпеченого посуду, миттєво випаровуються та виштовхують язики полум’я ще вище. Тому масло, що загорілося, треба гасити, вимкнувши конфорку і перекривши доступ кисню до вогню.
- Якщо ви травмовані гострим предметом, не витягайте його з рани.
Якщо витягнути встромлений у тіло гострий предмет, це прискорить крововтрату, пише Томас Мей. Натомість постарайтеся прикрити рану і зробіть все можливе, щоб зупинити кровотечу доти, доки вам не нададуть кваліфіковану медичну допомогу.
- Більшість авіакатастроф відбувається у перші три хвилини після зльоту та протягом восьми хвилин до посадки.
Користувач Санкет Шах пише, що авіаційна безпека дотримується правила «+3/–8», яке закликає людей бути найбільш пильними одразу після зльоту та безпосередньо перед посадкою – 80% авіакатастроф відбуваються саме тоді. Краще використати цей час для того, щоб зосередитися та згадати, де знаходяться аварійні виходи, ніж подумки загубитися у черговому фільмі чи аудіокнизі.
- Більшість смертей у побутових пожежах відбувається через отруєння димом, а не через опіки.
Користувач Харш Шарма радить у цьому випадку пригнутися ближче до підлоги, щоб вдихати якнайменше диму.
Якщо ви отримали травму в громадському місці, виберіть одну людину і зверніться за допомогою конкретно до неї, щоб уникнути стороннього ефекту.
Шарма також пояснює добре вивчений психологічний феномен, через який натовпи народу не можуть надати комусь допомогу, бо кожен думає, що на допомогу прийде хтось інший. Якщо ви не надто поранені і можете покликати на допомогу, виберіть одного в натовпі і зверніться безпосередньо до цієї людини. Так ви з більшою ймовірністю отримаєте допомогу.
- Яскравий ліхтар може стати найкращою зброєю проти агресора.
Замість того, щоб носити газовий балончик або зброю, достатньо брати з собою дуже яскравий ліхтарик, який відлякає агресора не менш ефективно, вважає Санкет Шах. «Якщо до вас наближається хтось, хто здається вам агресивним, у разі небезпеки світло потужністю 300 і більше люменів, спрямоване в очі (особливо вночі), дасть вам можливість зникнути, — пише користувач. — А якщо ви неправильно оцінили ситуацію, ніхто не постраждає і ви уникнете неприємностей».
- Якщо ви загубилися під час прогулянки на природі, спробуйте знайти огорожу або струмок.
“Потік води завжди тече вниз по схилу і неминуче впада Источник статьи журнал є в більший потік або водоймище”, – нагадує користувач Джон Міксон. Ну, а загородження обов’язково приведе вас до дороги або до якоїсь будівлі.
- Використовуйте презервативи як підручний резервуар для води.
Презервативи напрочуд еластичні. Як зазначає Дженіс Батевікс, ви можете це скористатися, якщо вам раптом терміново знадобився великий резервуар для води. Вони можуть замінити флягу та вміщують біля галону води. «Їх також можна використовувати для захисту від води як еластичний чохол для сірників або рацій у походах», — радить вона.
- Якщо виглядати шляхи до виходу заздалегідь, ви не розгубитеся у разі надзвичайної ситуації.
Коли місцева влада розсилає населенню сповіщення про стихійні лиха, багато хто залишається на своїх місцях, навіть коли їм настійно рекомендують евакуюватися. Користувач Джон Івінг пояснює, що психологи називають цей феномен відхиленням нормальності. Це стосується схильності людей вважати, що все обійдеться навіть якщо вони явно в небезпеці. Івінг каже, що людина може вибратися з циклу відхилення нормальності, заздалегідь визначивши місце розташування аварійних виходів у громадських місцях, наприклад, у кінотеатрах чи ресторанах. Якщо подумки підготуватися до дії в небезпечній ситуації, то ви не розгубитеся.