Любителі чаю продовжують собі життя. Такого висновку дійшли вчені Національного інституту охорони здоров’я США — він опублікований у перспективному когортному дослідженні, у якому взяли участь близько 500 тисяч осіб віком 40-69 років.
Спостереження за здоров’ям вели протягом 11 років. Примітно, що всі жителі Британії, де люблять пити чорний чай.
Чорний чай – здорове харчування
У новому дослідженні вчені виявили, що у тих людей, хто п’є дві і більше чашок чаю на день, ризик смерті від будь-якої причини був на 9-13% нижче, ніж у тих, хто зовсім не п’є напій, що бадьорить.
Більш високе вживання чаю пов’язане з нижчим ризиком смерті від серцево-судинних захворювань, ішемічної хвороби та інсульту.
Вчені відзначають, що взаємозв’язок спостерігався незалежно від температури чаю, додавання молока або цукру та генетичних варіацій, що впливають на швидкість, з якою люди засвоюють кофеїн.
– Більш високе вживання чаю пов’язане з нижчим ризиком смертності серед тих, хто випивав 2 або більше чашок на день, незалежно від генетичної мінливості метаболізм кофеїну, – йдеться у дослідженні. — Ці дані свідчать про те, що чай навіть за більшого рівня споживання може бути частиною здорового харчування.
Чим корисний чай
Кофеїн, яким багате чайне листя, допомагає «підбадьорити» мозок, тонізує нервову систему. Поліфеноли, що містяться в чаї, також сприятливо впливають на обмін речовин, допомагають зміцнити імунітет.
Чайне листя містить катехін – він здатний підтримувати кислотно-лужний баланс організму. Танін (його більше в зеленому чаї) допомагає впоратися з розладами кишечника, дисбактеріозом, діареєю, має протизапальні властивості.
Є наукові дані, що у тих, хто віддає перевагу чорному чаю, менший ризик метаболічного синдрому і менша схильність до ожиріння.
Чим шкідливий чай
Зелений чай може знижувати тиск. Це погано для гіпотоніків – часте вживання зеленого чаю викликає у них слабкість.
Міцно заварений зелений чай не рекомендується пити при виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки, деяких формах гастриту.
Надлишок чаю може розбавляти шлунковий сік, через що їжа погано перетравлюватиметься. І сильно міцний напій може нашкодити слизовій оболонці шлунка.
Вважається, що співвідношення чайного листя та води для зеленого, червоного та жовтого чаю має становити 1:50, а співвідношення листя та води для чаю улун та чорного чаю – приблизно 1:30.