Компанія Google зазнала 100 мільярдів доларів збитків через неправильну відповідь чат-бота

Чат-боти зі штучним інтелектом (AI) з кожним днем ​​стають все більш поширеними. Процес, який розпочався з ChatGPT від OpenAI, майже спричинив зміни та зміни форми Інтернету. Намагаючись наздогнати цю стрімку тенденцію, Google нещодавно анонсувала власного чат- бота Bard. Хоча багато людей очікують, що ChatGPT буде замінено Bard як найбільш використовуваний штучний інтелект, штучний інтелект спричиняє втрати ринку на 100 мільярдів доларів через неправильну відповідь телескопа Джеймса Вебба. Ось подробиці.

Google представив Bard з великими надіями і навіть організував захід, щоб продемонструвати його можливості. Як повідомляється, під час прямої трансляції Барда попросили пояснити 9-річній дитині нові відкриття космічного телескопа Джеймса Вебба. ШІ дав дві правильні відповіді, які точно зрозуміли запитання. Однак було зроблено суттєву помилку, стверджуючи, що космічний телескоп Джеймса Вебба був першим, хто зробив зображення екзопланет, хоча насправді Дуже Великий Телескоп Європейської Південної Обсерваторії був першим, хто зробив зображення екзопланети в 2004 році.

Як ви можете собі уявити, коли світ уважно спостерігав і від Google очікували продемонструвати свою силу, помилка спричинила значні втрати. Alphabet Inc., материнська компанія Google, втратила ринкову вартість у розмірі 100 мільярдів доларів. Акції Alphabet також впали під час регулярних торгів, впавши на 9%. Через кілька годин вони дещо стабілізували свої втрати. Отже, яка була причина такої значної втрати вартості?

Технології є одним із найбільш мінливих секторів бізнесу у світі. Ця галузь, яка базується на інноваціях, призвела до того, що багато компаній, які не могли встигати за прогресом, втратили свою популярність і майже застаріли на ринку. Навряд чи будь-яка компанія з моменту заснування зберегла свої позиції на вершині.

Такі компанії, як Nokia та Motorola, занепали до такої міри, що їх продали лише за кілька років. Інвестори стурбовані тим, що Google втрачає позиції на хвилі стійкої популярності ChatGPT OpenAI. Чат-бот зі штучним інтелектом, який підтримується Microsoft, залучив 100 мільйонів користувачів лише через два місяці після запуску, викликавши значне захоплення.

Коли йому поставили те саме запитання про відкриття космічного телескопа Джеймса Вебба (спрощене для 9-річної дитини), ChatGPT надав більш правильну та креативну, хоча й загальну відповідь, наголошуючи на здатності телескопа шукати та вивчати екзопланети, спостерігати за народженням зірок і галактик, вивчати темну матерію та темну енергію та шукати ознаки життя. Очікується, що в майбутньому Google покращить Bard, щоб надавати чіткіші та точніші відповіді. Однак невідомо, чи зосередиться компанія на відповідях, орієнтованих на штучний інтелект, і відійде пошуковий бізнес на другий план.

Вас також зацікавить

Популярне