Tesla збудує величезний завод за $5 млрд

Виробник електрокарів має намір розширювати глобальне виробництво, чому сприятиме новий мексиканський завод, який має стати найбільшим майданчиком з виробництва електрокарів у світі. Для будівництва Tesla обрала околиці міста Монтеррей у прикордонному північному штаті Нуево-Леон. Вкладення в завод, який зможе випускати по два мільйони електрокарів щорічно, становитимуть понад п’ять мільярдів доларів.

Нова «Гігафабрика» неподалік Монтеррея «доповнить інші виробництва», сказав глава Tesla Ілон Маск наприкінці тригодинної презентації на «Дні інвестора», назвавши це «ймовірно, найзначнішим оголошенням дня». Повідомляється, що до цього Маск протягом кількох місяців регулярно телефонував до президента Мексики Андреса Мануеля Лопеса Обрадора.

Сам Обрадор підтвердив домовленість із американцями, а заступник міністра закордонних справ Марта Дельгадо заявила, що інвестиції в проект згодом можуть зрости вдвічі — до 10 мільярдів доларів. Частина може бути спрямовано виробництво акумуляторів. Однак спочатку їх, ймовірно, возитимуть із техаської «Гігафабрики», розташованої приблизно о семи годинах їзди.

Сам Маск поки що не розкривав ні обсягу інвестицій, ні потужностей майбутнього заводу. За даними інсайдерів, він випускатиме близько двох мільйонів машин на рік і працевлаштує близько шести тисяч людей.

На сьогоднішній день Tesla керує чотирма автовиробництвами – фабриками в Каліфорнії, Техасі, а також у Шанхаї та околицях Берліна. Акумулятори виробляють у Техасі, Неваді та Німеччині. Крім цього, діє Нідерландський майданчик, де виготовляють електрокари з готових машинокомплектів.

Вас також зацікавить

Популярне