Зрозуміло, освоїти всі тонкощі та нюанси такої багатогранної «науки», як кулінарія, навряд чи комусь під силу. Взяти на замітку деякі поради від досвідчених кулінарів все ж таки варто – вони дозволять вам уникнути помилок на кухні та радуватимуть домашніх по-справжньому вишуканими стравами.
Готуйте піцу за 10 хвилин
Щоб приготувати італійську страву з апетитною хрусткою скоринкою в найкоротші терміни, достатньо дотримуватися одного простого правила: температура в духовці повинна бути настільки високою, наскільки дозволяє ваша техніка. Розігрійте духовку не менше півгодини, а на випікання піци витрачайте не більше 10 хвилин.
Робіть рис розсипчастим
Круглий рис часто перетворюється на кашу при варінні, але можна досягти розсипчастого результату, якщо ви попередньо обсмажите сирий рис на сковороді з додаванням вершкового масла та олії. Коли він перестане бути прозорим, влийте трохи води – ваша мета у тому, щоб покрити рідиною рис на 2-3 см. Готувати крупу на повільному вогні варто близько 15 хвилин. В результаті кожне зернятко покриється олійною плівкою і не склеїться з іншими.
Запікайте курку правильно
Запечена курка вважається простою стравою, що підходить для сімейної вечері та святкового столу, тільки ось часто трапляється так, що готується птах нерівномірно. Причина полягає в тому, що грудка досягає стану готовності швидше ніжок. Щоб вирішити цю проблему, можна використовувати один із двох методів: покласти на грудку пакет з льодом за півгодини до відправки курки в духовку або розмістити тушку на деку спиною, а через 45 хвилин перевернути і продовжити готувати в іншій позиції.
Використовуйте олію різної температури
Температура олії відрізняється залежно від того, які саме страви ви готуєте. Так, для пісочного тіста і кіш лорена з начинкою олія має бути холодною або навіть замороженою, а для здобних булочок її потрібно заздалегідь дістати з холодильника і почекати, поки вона нагріється до кімнатної температури.
Варіть смачний бульйон
Через те, що сіль славиться своєю здатністю витягувати смак з м’яса, для отримання насиченого бульйону з яловичини, свинини чи курки воду треба посолити на самому початку, коли вона лише починає закипати. Ще один важливий момент – температура води: вона має бути холодною при додаванні м’яса до каструлі.