Одна справа купити солодкий та смачний кавун, інша – вибрати корисний для здоров’я плід, тобто не «занітрачений». Якщо з ознаками стиглої ягоди народ уже розібрався, то з рештою поки що не все так гладко. З’ясуємо, чи можна оцінити неякісний кавун на око, чи потрібно «розбирати».
Основна частина шкідливих для здоров’я нітратів потрапляє в організм людини із фруктами та овочами – до 80%. В одному кавуні може бути до 60 мг речовин на кг ваги.
А за нормами ВООЗ безпечною для організму до 3,7 мг на кг маси тіла. Тобто не більше 222 мг шкідливої речовини для людини, яка важить 60 кг.
Як перевірити кавун
- У народі кажуть, що можна помістити кавун у воду цілком. На дно піде ягода, що містить багато нітратів. А ось на плаву залишаються лише добрі плоди.
- Можна відрізати трохи кавунової м’якоті та помістити її у склянку з водою на кілька хвилин. Якщо вода забарвиться в червоний з фіолетовим відтінком, то такий кавун краще не їсти. Блідо-рожевий колір говорить про інше.
- Можна відрізнити занітрачений кавун за зовнішніми ознаками. Насамперед це розмір. На початку «кавунового» сезону мають збентежити гігантські ягоди. Без хімічних добавок тут не обійшлося.
- Нормальна вага кавуна для цього часу року 5-7 кг.
- Хвостик має бути середньої товщини, сухий, жовтий. Дуже товстий і зелений хвостик у зрілого кавуна говорить про те, що плід містить багато хімічних домішок.
- Жовта пляма середнього розміру – це нормально. А ось кавун із коричнево-чорною плямою – це вже ознака неприємностей.