Один із джерел вітаміну С – це плоди шипшини, які, на відміну від лимонів або смородини, можна заготовити на зиму безкоштовно та в будь-якій кількості. Плоди сушать, а заварюють частіше під час застуди та інших нездужань. Ще можна заварювати чай із шипшиною разом із заваркою та травами.
Але головне при цьому зберегти вітаміни, адже, як відомо, вітамін С не любить термічної обробки.
Як правильно заварювати чай
По-перше, плоди шипшини не можна заварювати як звичайний чай чи інші сушені трави, заливши окропом. Щоб зберегти вітаміни, використовується вода температурою не вище 70 градусів за Цельсієм.
По-друге, якщо попередньо розім’яти висушені плоди, процес піде швидше. По-третє, на 200 мл гарячої води береться одна столова ложка сухих плодів.
По-третє, заварювати вітамінний чай потрібно в керамічній, фарфоровій, скляній ємності з кришкою, що щільно закривається.
По-четверте, чай заварюють не менше 15 хвилин.
Коли пити
Крім як при застуді або іншому нездужанні, чай із шипшини корисно пити вранці, тому що тонізуючий ефект його не поступається каві.
Найбільш вітамінний рецепт – це заварити шипшину в термосі, заливши його водою 70 градусів Цельсія з розрахунку 1 ст. л. на 200 г води, і залишити на 5 годин.
Якщо є мультиварка, то можна приготувати чай у режимі «Тушкування» протягом години, взявши 100 гр ягід на 2 літри води.