Багато хто не знає про те, що правильно приготовлена печінка завжди виходить м’якою, соковитою та смачною, оскільки відсутній гіркий присмак. Однак неправильні техніки приготування заважають розкритися потенціал субпродукту.
Для того, щоб печінка завжди виходила на гідному рівні, треба знати про п’ять головних секретів.
У чому вони
Правильно підберіть спеції
Не варто вважати, що печінку не потрібно доповнювати приправами та прянощами. Від цього субпродукт стане лише смачнішим. Як правило, печінку смажать із цибулею та сіллю. Також можна додати трохи часнику, порошку чилі, чебрецю, базиліку або шавлії.
Додаткові інгредієнти
Важко “пересушити” печінку в тому випадку, якщо ви вирішили зтушкувати її разом із вершками чи сметаною. У такому разі субпродукт виходить неймовірно ніжним та якісним. Також є сенс приготувати кляр за будь-яким рецептом. У такому разі всі соки залишаться усередині шматка печінки.
Правильне введення солі
Є категорія продуктів, які не можна солити на початку або в середині приготування: вони виходять сухими та несмачними. Печінка відноситься до цієї категорії. Тому солити її рекомендується за кілька хвилин до кінця приготування.
Особливості різних видів печінки
Курячий субпродукт є найлегшим у питаннях приготування. Куряча печінка ніжна, м’яка та соковита. Гіркота в ній практично відсутня. Свиняча печінка теж досить м’яка, але її важливо обробляти від гіркоти. Яловича печінка вважається найсмачнішою, але її найпростіше пересушити і зробити соковитою.
Товщина
Вкрай важливо пам’ятати про те, що правильно обраний розмір печінки – це один із факторів успішно приготовленої страви. Для того щоб субпродукт якісно просмажився, слід не перевищувати товщину шматка в півтора сантиметри.