Один із популярних способів зберігання хліба – це помістити його в холодильник. Ось тільки досвід підказує, що незабаром навіть свіжий хліб тут стає несмачним. Коли йдеться не про стратегічні запаси борошняного, а збереження хліба на кожен день, то можна обійтися без сухарів і навіть заморозки.
Як зберігати хліб
Найпростіший спосіб вирішити нагальні проблеми – це купувати стільки хліба, скільки сім’ї вистачає рівно на один, максимум два дні.
Найдовше здатна пролежати і не зіпсуватися переважно домашня випічка. Магазинна черствіє або пліснявіє.
Існує кілька порад на цей випадок, серед яких прибрати хліб у холодильник чи заморозити. Ці варіанти досвідчені господині не розглядають.
Варіант перший: хлібниця
Найкраще випічка почуватиметься у хлібниці з натурального дерева або в керамічному посуді.
Справа в тому, що дерево і глина однаково добре вбирають вологу, якою може ділитися борошняний виріб. Але при цьому булки та короваї не сохнуть, не черствіють і цвіль їм не страшна.
Варіант другий: пакет
Як не дивно, але навіть у заводській упаковці хліб пролежить пристойний час, головне, щоб у ньому були отвори для вентиляції.
До того ж, для такого зберігання не доведеться купувати хлібницю.
Варіант третій: народний
Щоб булки не завітрилися, не засохли або не зацвіли, їх можна помістити в мішок з натурального матеріалу або обернути рушником з тканини.
Натуральне полотно пропускає повітря і тому хліб пролежить довго.
Ще один приємний момент – мішок навіть із натуральної тканини та ручної роботи буде коштувати дешевше, ніж хлібниця з натурального дерева.
А виглядатиме ефектно навіть на сучасній кухні.