У літню пору року холодну каву можна придбати мало не в кожній кав’ярні. За словами шанувальників цього напою, для спеки не можна придумати нічого кращого. Водночас лікарі не згодні з цією, нехай і поширеною думкою.
До складу холодної кави входить багато цукру, сиропу та інших солодких добавок, що робить користь від цього напою мінімальною.
В результаті в спробі вгамувати спрагу і остудитися ви самостійно закидаєте вуглеводно-жирову бомбу, яка здатна викликати різкий стрибок цукру в крові, а через те, що температура тіла трохи знижується, вам стає ще спекотніше, ніж було до цього. Тому всім, хто хоче охолонути, варто обирати гарячу каву.
Вона здатна підняти настрій і навіть послужити профілактикою різних хвороб і депресивних станів, тоді як напої з льодом здатні призводити до спазмів в органах ШКТ.
Це ще не все: через холодну воду переохолоджуються слизові оболонки (привіт, тонзиліти), а лід, що потрапив у шлунок, блокує вироблення ферментів і шлункового соку (привіт, неперетравлений білок).
Зрештою, організм витратить багато енергії на те, щоб нагріти холодну рідину для її подальшого засвоєння, – ось причини, через які холодні кавові напої складно віднести до корисних.