Дієтологи не перестають твердити: не можна ділити їжу на шкідливу та корисну. По-перше, такий підхід може довести вас до розладів харчової поведінки. По-друге, будь-який продукт має шкідливі та корисні властивості, протипоказання. У питанні вибору їжі потрібно орієнтуватися на особливості свого організму та пам’ятати про почуття міри.
А ось шкідливі та корисні харчові звички існують. Розберемося, які поширені помилки особливо сильно шкодять вашому здоров’ю та псують фігуру.
Їсти занадто швидко
Якщо їсти поспіхом, то потім можуть початися проблеми зі шлунком. Крім того, у людей, які їдять дуже швидко, порушується процес травлення, вони в результаті поглинають набагато більше, ніж потрібно, їхній мозок просто не встигає отримувати інформацію про наповнення шлунка. Справа в тому що почуття ситості при їді з’являється приблизно через 15-20 хвилин.
Відмовлятися від сніданку
Звичка пропускати сніданок шкодить вашій пам’яті та розумовим здібностям. Саме ранковий прийом їжі заряджає вас енергією на день, що залишився. Крім того, якщо залишитися голодним до обіду, вдень високий ризик з’їсти дуже багато. Тому снідати треба обов’язково, причому краще вибирати ситні, поживні продукти.
Їсти надто багато ввечері
Увечері ми переїдаємо з різних причин. Хтось не встигає нормально харчуватися протягом дня, хтось просто заїдає стрес. Однак якщо повечеряти надто щільно, зі сном можуть виникнути серйозні проблеми, а ранком ви почуватиметеся втомленим.
Тому постарайтеся не накидатися на їжу увечері. Голодати теж не потрібно – пропуск вечері не менш погана ідея, ніж відмова від сніданку. Але зупиніть свій вибір на більш легких та низькокалорійних продуктах. А ще спробуйте перед сном з’їдати по яблуку: так ви отримаєте заряд вітамінів та дозу корисної для кишечника клітковини.
Курити після їди
Тут все просто: курити в принципі дуже шкідливо, але курити після їжі шкідливо вдвічі. Вчені з’ясували, що одна сигарета, викурена після обіду, дорівнює впливу на організм кількох сигарет.
Пити мало води
Як часто ви бачите поради пити більше води? Про це говорять абсолютно усі лікарі. Без води людина не виживе, а зневоднення руйнує ваше здоров’я. Якщо ви п’єте надто мало, то, швидше за все, як мінімум почуватиметеся втомленим, почне боліти голова, турбуватимуть запори.
Крім того, без достатньої кількості води ви точно не схуднете. Скільки потрібно пити? За словами експертів, потрібно пити приблизно 30-60 мл на 1 кг ваги людини. Тобто, якщо ви важите 60 кг, пити потрібно приблизно 1,5-2 літри води на день.
Пити дуже багато кави
Саму по собі каву демонізувати не варто — вчені вже давно з’ясували, що цей напій має багато корисних властивостей для вашого організму. Однак важливо пам’ятати про почуття міри: п’ять і більше чашок на день нашкодять серцево-судинній системі, зроблять вас тривожним.
Переїдати у вихідні
Деякі люди дотримуються приблизно такого режиму харчування: весь робочий тиждень себе обмежують у всьому, а потім «відриваються» і їдять все поспіль на вихідних. Однак такий підхід збиває режим харчування та шкодить вам. Тому краще не забороняти собі смачну їжу щодня, просто пам’ятати про міру.
Заїдати поганий настрій
Наше життя, на жаль, так чи інакше пов’язане з постійним стресом. Дуже багато хто намагається не проживати негативних емоцій, а просто заїдати їх. Однак вам необов’язково об’їдатися тістечками через кожен невдалий день. По-перше, є й інші способи справлятися зі стресом. По-друге, якщо дуже хочеться чогось пожувати на емоціях, можна похрумтіти яблуком, морквою чи огірками, а не чіпсами.
Їсти занадто багато цукру
Це не означає, що від цукру слід відмовитися зовсім. Шкідливий саме надлишок: якщо доданого цукру занадто багато, то зростає ризик ожиріння, карієсу, розвитку діабету.
До речі, із замінниками цукру теж варто бути обережними.
Їсти перед гаджетами
Вечеряєте виключно під звуки улюбленого серіалу? Чи продовжуєте гортати стрічку новин навіть на обіді? Не надто корисна звичка: так ви можете не помітити, як з’їсте більше потрібного.