Щитовидна залоза (або щитовидка) – це симетричний орган, який складається з двох часток і перешийка. Якщо людина не має жодних проблем зі щитовидкою, то вона важить від 20 до 65 грамів. Коли орган змінює свій розмір, наприклад, сильно збільшується, це вже тривожний дзвіночок. Виняток – підлітки та вагітні. У них щитовидна залоза може стати більшою через гормональну перебудову в організмі.
Одна з найпоширеніших патологій цього органу – це гіпотиреоз. Це зниження функції щитовидної залози та вироблення гормонів (тироксину та трийодтироніну). Захворювання може довго залишатись непоміченим, маскуючись під інші патології.
– Якщо довго не лікувати гіпотиреоз, то це може призвести до розвитку серцево-судинних захворювань, цитує видання Express експертів Національного інституту охорони здоров’я та передового досвіду в Англії.
Запідозрити підступну патологію допоможуть такі симптоми:
- Ви відчуваєте сильну втому відразу після пробудження. Треба відірвати голову від подушки, але не виходить;
- Ви тільки прокинулися і відразу відчули біль чи ломоту у м’язах. Такі неприємні відчуття бувають після тренувань, тільки у вас не було ніяких фізичних навантажень;
- Після пробудження вас починає бити озноб. І річ зовсім не в тому, що у квартирі холодно. За кілька хвилин усе минає.
– Нерідко люди відзначають у себе болі в м’язах, посмикування та судоми без надмірних навантажень та тренувань. Також можливі болі в тілі незрозумілого, загального характеру, які не мають постійної та чіткої локалізації. Такі симптоми можуть з’явитися через те, що м’язи набрякають, починається тиск на нервові стовбури.
Через збій у роботі щитовидної залози людина може страждати і від перепадів температури тіла — то спекотно, то холодно. Якщо ви розумієте, що потієте не тому, що вам жарко і мерзнете, коли в квартирі тепло, то це вагомий привід звернутися до ендокринолога.
Які ще симптоми можуть вказати на гіпотиреоз
- у вас почав підніматися тиск;
- з’явилися дивні болі у животі;
- ви почали страждати від запорів;
- з’явилися постійні запаморочення;
- у вас виявили анемію чи зниження гемоглобіну в крові.
Людина може тривалий час спостерігатися у терапевта, гастроентеролога, кардіолога, навіть не підозрюючи, що проблема криється у щитовидній залозі.