Японці мають середню тривалість життя 81 рік для чоловіків та 87 років та жінок. Два роки тому вони встановили новий рекорд: в країні живуть понад 80 тисяч людей, вік яких 100 і більше років. Такі показники довголіття пов’язані не з генетичними особливостями, а зі звичками нації, яким уже багато століть.
Харчові звички
Більшість японців харчуються правильно. У раціоні домінує риба, ферментована соя, овочі, рис та фрукти. Квашеним продуктам в країні приділяється особлива увага, адже продукти, що пройшли процес, легко засвоюються організмом, мають біфідо- і лактобактерії, важливі для кишечника, збагачені вітаміном C. Борошняного, смаженого і жирного в харчуванні японців майже немає.
Більше того, у них не в пошані шоколад, цукерки, а цукор виключно тростниковий. А ще японці не мають звички солити їжу, допрацьовувати її гострими прянощами, які часто є причинами раку шлунка.
Максимум руху
Японці не сприймають інертне життя. Вони завжди налаштовані на рух. У дворах Японії можна побачити, як уранці та ввечері люди займаються зарядкою, грають в інтелектуальні ігри, освоюють легкі види спорту. Уряд країни на національному рівні ухвалив закон про спортивні хвилини, щоб люди могли розслабити м’язи, відпочити. Що важливо для японців, відомих своїм трудоголізмом. Є також програми для пенсіонерів, які розпочали заслужений відпочинок у 65 років. Вважається, що виходячи на пенсію люди сприймають себе нікому непотрібними старими. Психосоматиці країни приділяють велике значення. Тому масово відкрито клуби за інтересами.
Суворий розпорядок дня
Довгожительство японцям нерозривно пов’язані з чітким розпорядком дня. Вони намагаються лягати до 11 вечора і прокидаються вже до 6 ранку. Це не тільки допомагає тримати себе в тонусі, а й зробити дуже багато справ на день. Дослідження на тему довголіття та раннього підйому не виявили нічого спільного. Але, на думку експертів, суворо вивірений повноцінний сон має значення на тривалість життя. Щоб запозичити таку звичку, необхідно визначити норму сну, адже для одного це 5 годин, а для іншого 8.
Гарячі джерела
Японія перебуває біля вулканічної активності і гарячі джерела не є чимось рідкісним. Жителі країни із задоволенням користуються цим природним даром, виїжджаючи на онсени чи місця для відпочинку. Вода, нагріта до 42-45 градусів, наповнена мінералами, оздоровлює тіло, лікує недуги, зміцнює імунітет та запобігає ранньому старінню. Крім того, у всіх онсен існує правило тиші. Люди не лише омивають тіло корисною водою, а й відпочивають від суєти, заспокоюють свої біологічні ритми, насолоджуються спокоєм. Перейняти цей секрет довголіття тим, хто живе далеко від джерел, можна за допомогою звичайних солей для ванн.
Секрети довголіття японців полягають у русі, харчуванні, гарячих джерелах та суворому розпорядку дня, що загалом доступно людині у будь-якій точці світу.