У Великій Британії з проблемою чутливості зубів стикається кожен третій. Проте посилити ситуацію можуть ще й певні звички, пов’язані з харчуванням та ротовою порожниною.
Взагалі зуби можуть стати чутливими з різних причин. Найчастіше це відбувається, коли оголюється емаль на поверхні зуба.
Файзан Захір із Bupa Dental Care зазначає, що одна з головних причин цього – пошкодження захисної емалі зуба. Зазвичай таке трапляється при зношуванні зубів, якщо зуби ламаються або якщо вони не запломбовані.
Незалежно від причини появи чутливості, є ще кілька шкідливих звичок, які призводять до ще більшої чутливості або підвищують ймовірність випробувати хворобливі відчуття при вживанні їжі.
- Їжа та напої. Але лише певні. Щоб не допустити появи чутливості, намагайтеся вживати якнайменше кислих продуктів, напоїв на зразок газованих, рафінованих вуглеводів, солодощів. Водночас корисними для зубів вважаються, за словами Захіра, сир, нецитрусові фрукти, молоко, овочі.
- Надмірне чищення зубів. Стоматологи радять чистити зуби двічі на день. Якщо ви чиститимете їх частіше, то з часом це може призвести до рецесії ясен, через що оголиться коріння зубів, які більш чутливі самі по собі.
- Скрегіт зубами. Часто це відбувається ночами, але багато хто навіть не усвідомлює цього. Через скрегіт може стертися емаль або навіть весь зуб.
- Відбілювання зубів. Це стосується лише деяких процедур. Тому перед відбілюванням необхідно порадитись із стоматологом.