Про каву, чай та кофеїн, що входить до їх складу, пишуть багато. Але не всі факти про них правдиві та науково підтверджені. Ось шість найпоширеніших помилок про ці напої.
- Кофеїн шкодить організму. Якщо вживати менше 300 мг кофеїну на добу, здоров’ю він не нашкодить. Також медики відзначають, що кофеїн має корисні властивості: наприклад, знижує ймовірність розвитку раку молочної залози, товстої кишки, шиї, мозку, інших онкологічних захворювань, а також хронічних хвороб печінки, різних запалень. Наукові дані показують, що три чашки кави можуть запобігти інсульту. Крім того, фахівці з’ясували, що між низьким рівнем смертності та вживанням кави є зв’язок. Також кава служить засобом профілактики діабету другого типу, хвороби Паркінсона, хвороб печінки, серцевого нападу. Доктор Дональд Хенсруд з клініки Mayo зазначає, що при цьому кава може на деякий час підвищити тиск, а нефільтрована кава у великих кількостях здатна підвищити показники холестерину.
- Кофеїн може компенсувати недосипання. Насправді ніщо не здатне замінити повноцінний сон в 7-9 годин.
- Кофеїн здатний викликати залежність. Фахівці WebMD підкреслюють, що кофеїн дійсно може викликати при регулярному споживанні звикання, але ця речовина все ж таки не небезпечна для фізичного, соціального або економічного здоров’я. Якщо ви різко перестанете пити каву, то протягом доби або більшого періоду у вас з’являться симптоми відміни. Серед таких ознак – втома, тривожність, біль голови, пригніченість, дратівливість, складності з концентрацією.
- У каві без кофеїну відсутній кофеїн. Насправді, у подібному напої все ще є кофеїн, але в невеликих кількостях: як мінімум 3 мг на одну чашку. У статті, опублікованій на сайті Healthline, йдеться, що кава без кофеїну робиться із зерен, з яких було видалено не менше 97 відсотків кофеїну.
- Кофеїн здатний викликати зневоднення. Через кофеїн ви можете частіше, ніж зазвичай, ходити до туалету. Але інші інгредієнти, які містяться у напоях із кофеїном, зазвичай компенсують втрату рідини організмом. Згідно з дослідженнями, у помірних дозах зневоднення кави не викликає.
- Кофеїн входить до складу тільки кави та чаю. Кофеїн ви можете знайти у багатьох продуктах. Серед них – газовані напої, енергетики, шоколад. Є ця речовина і в деяких болезаспокійливих, які продаються без рецепта, ліках від застуди.