Фахівці з Університету Сіднея, Медичної школи Вашингтонського університету та інших організацій дійшли висновку, що 800 мільйонів людей зіштовхнуться з болем у спині до 2050 року. Результати дослідження опубліковані в авторитетному медичному журналі The Lancet Rheumatology, короткий огляд наводить Medical Xpress.
Автори провели аналіз даних з 1990 по 2020 рік, що включав учасників дослідження із 204 країн. Це дозволило скласти динамічну карту пацієнтів зі скаргами на біль у спині або попереку, що змінюється з часом.
Вчені виявили, що з 2017 року кількість подібних випадків перевищила півмільярда людей. У 2020 році вже було зареєстровано приблизно 619 мільйонів пацієнтів із болями у спині. Найчастіше на біль у попереку страждали жінки.
На основі отриманих даних було побудовано прогностичну модель, згідно з якою до 2050 року кількість скарг на біль у спині збільшиться майже на 50 відсотків. Найбільше випадків буде зафіксовано в Азії та Африці. Загалом у світі 843 мільйони людей страждатимуть від цього захворювання — переважно через збільшення чисельності та старіння населення. Це перше дослідження, яке було використане для моделювання поширеності випадків болю у спині в майбутньому.
Команда вважає, що відсутність послідовного підходу до лікування болів у спині та обмежені терапевтичні варіанти можуть призвести до кризи охорони здоров’я, оскільки біль у попереку є основною причиною інвалідності у світі.