Субота, 23 Листопада

Кожен з нас мріє не просто прожити якомога довше, але ще залишатися при цьому здоровим і бадьорим. Вчені поки не винайшли чарівного еліксиру вічної молодості, а тому доведеться самостійно докласти деяких зусиль для того, щоб досягти довголіття.

Ось кілька способів, які дійсно працюють, які допоможуть дожити до 100 років — а може, навіть довше.

Знайдіть своє кохання

Які б історії довгожителів ви не читали, найчастіше виявляється, що вони перебувають у тривалому щасливому шлюбі. Наприклад, доктор Говард Такер, який дожив до 100-річного ювілею, живе зі своєю дружиною Сарою вже 65 років. Сімейне подружжя Х’юберт і Джун Малікот вже відсвяткували сторіччя, проживши разом при цьому 79 років. Та що там, навіть королева Єлизавета Друга, що нещодавно пішла нещодавно на 97-му році життя, прожила з принцом Філіпом 73 роки — поки смерть не розлучила їх.

Особливо це правило справедливе для чоловіків: вчені вже давно встановили, що чоловіки, які перебувають у шлюбі, за статистикою, живуть довше за холостяків.

Щоправда, є й винятки. Наприклад, британка Мадлен Дай ніколи не була одружена і навіть не ходила на побачення. Саме це вона називала секретом свого довголіття — 2018 року жінці виповнилося 106 років, а потім вона зникла з поля зору журналістів.

Пийте каву

Ця порада прозвучить, можливо, несподівано, адже кава таки не найоднозначніший напій з погляду здоров’я. Проте вчені не лише з’ясували, що вона продовжує життя, вони навіть встановили, скільки треба її пити.

Так, вчені з Дослідницького інституту серця та діабету Бейкера в Австралії прийшли до висновку: 2-3 чашки кави на день суттєво знижують ризик передчасної смерті. Таких висновків дійшли їхні колеги з Лондона і Будапешта.

Читайте книги

Якщо ви хочете зберегти не тільки фізичне здоров’я, але й залишатися у своєму розумі, доведеться тренувати мозок. Відмінний спосіб це зробити – регулярно читати.

Дослідники Єльського університету встановили: люди, які читають більше 3,5 годин на тиждень, живуть майже на два роки довше. А ще любителі читання на 20% зменшують ризик передчасної смерті.

Чистіть зуби щодня — двічі

Якщо ви забуваєте про гігієну ротової порожнини, то ви істотно підвищуєте ризик зіткнутися з безліччю хвороб, які становлять загрозу для вашого здоров’я і можуть стати причиною передчасного відходу з життя. Наприклад, нелікований карієс серйозно підвищує ймовірність хвороб серця. Це вже підтверджений наукою факт: дослідники з Японії показали, що люди, які чистять зуби рідше за два рази на день, стикаються з інсультами втричі частіше.

Дивіться фільми жахів

Так-так, дивитися жахіття варто не лише підліткам та фанатам творчості Стівена Кінга! Як зазначають психологи, картини, що лоскочуть нерви, провокують викид адреналіну. У результаті людини частішає серцебиття, підвищується тиск, виступає піт.

— Прихильники цього жанру навіть хворіють рідше, проте живуть довше.

Залишайтеся голодними – але зовсім трохи

Існують на нашій планеті так звані «Блакитні зони» — це місця, де мешкає найбільша кількість довгожителів. Це Окінавські острови в Японії, Лома-Лінда в Каліфорнії, острів Нікоя в Коста-Ріці, острови Ікарія в Греції та Сардинія в Італії.

Є кілька звичок, які характерні для мешканців цих зон. Наприклад, правило 80%. Звучить воно так: хочете дожити до глибокої старості — за кожну їжу з’їдайте рівно стільки, щоб відчути ситість лише на 80%.

Приймайте теплі ванни

Ще один приємний спосіб продовжити своє життя – прийняти за правило регулярно приймати теплі ванни. Так ви зможете хоч трохи знизити рівень стресу і заразом зміцнити свої судини.

Японські вчені з’ясували: у тих, хто щодня приймає ванну, ймовірність зіткнутися з інсультом на 26% менше, ніж у тих, хто купається менше двох разів на тиждень.

А ще, до речі, така звичка допомагає краще спати. Здоровий сон також дуже важливий для довголіття.

Проводьте самообстеження

Лікарі не втомлюються повторювати про важливість профілактичних обстежень. Багато небезпечних хвороб тривалий час не дають жодних яскравих симптомів. Тим часом, чим раніше проблему діагностують, тим більше буде шансів, що її вдасться вилікувати.

Однак, оскільки навряд чи у вас так багато вільного часу, щоб відвідувати лікарів щомісяця, краще навчитися проводити самообстеження. Звичайно, візит до фахівця воно не замінить, зате ви зможете вчасно помітити тривожні ознаки та звернутися за допомогою до фахівця, вилікувати недугу та продовжити своє життя.

Ось кілька зон, за якими важливо стежити насамперед:

  • Стан шкіри, волосся, нігтів, слизових;
  • Стан грудей;
  • Стан лімфовузлів ;
  • Наявність родимих ​​плям і родимок, зміни у них;
  • Стан статевих органів;
  • Незвичайні зміни суглобів та внутрішніх органів.
Exit mobile version