Субота, 23 Листопада

Рак сечового міхура – це злоякісна пухлина, яка утворюється в області стінки органа. Головний провокатор небезпечної хвороби – куріння. Так, дослідники вже давно з’ясували, що половина хворих точно мали цю шкідливу звичку.

На перших стадіях рак сечового міхура легко сплутати з іншими хворобами, до того ж у деяких людей патологія взагалі може протікати безсимптомно. Але є й хороші новини: якщо людина звернулася до лікаря на самому початку хвороби, то висока ймовірність, що лікування допоможе досягти стійкої ремісії, а потім вже й повного одужання.

Рак сечового міхура можна розділити на два типи:

  • поверхневий рак сечового міхура
  • м’язово-інвазивний рак сечового міхура

Поверхневий рак сечового міхура менш агресивний і зазвичай лікується ендоскопічним методом. Проте має тенденцію повертатися і вимагає спостереження протягом усього життя. М’язово-інвазивний тип – це коли пухлина проростає глибше в стінку сечового міхура і поширюється на м’язовий шар. Цей тип дуже агресивний і смертельний, щоб врятувати життя, лікарі видаляють частину органу або весь сечовий міхур цілком, цитує видання Eat This, Not That! уролога-онколога Ахмеда Елдефраві.

За словами уролога-онколога, вам варто звернутися за медичною допомогою, якщо ви помітили такі зміни:

У сечі з’явилася кров

Коли сеча змінює колір, стає рожевою, червоною або бурою  – це завжди тривожний дзвіночок. Цей симптом точно не можна залишати поза увагою.

Ви повинні повідомити про це лікаря, навіть якщо сеча забарвилася в інший колір лише один раз, а потім все стало нормально. Кровотеча відбувається, тому що в органі багато судин, пухлина може давити на них, тиск підвищується, отже, у сечі з’являється кров, — пояснив експерт.

Ви стали частіше ходити до туалету

Або, навпаки, рідше. Буває так, що при раку сечового міхура на ранній стадії людина зауважує, що її природні потреби змінюються: наприклад, раніше їй треба було пару хвилин, щоб сходити «по-маленькому», зараз вона проводить у вбиральні більше часу. Та й заглядає туди частіше.

Може з’явитися біль під час сечовипускання, проблеми із сечовипусканням чи відчуття необхідності негайно помочитися, коли сечовий міхур не наповнений. Усьому виною пухлина, яка впливає на відтік сечі, — каже уролог.

Ви стали менше їсти

Коли зникає апетит – це ще один тривожний дзвіночок. Особливо небезпечно, якщо до цього симптому додалися:

  • постійна слабкість;
  • біль у попереку з одного боку;
  • ви стали дуже швидко втомлюватись.

– Таке поєднання симптомів може вказувати на те, що хвороба швидко прогресує. Тому не тягніть із походом до лікаря, — каже Ахмед Елдефраві.

На небезпечну пухлину також можуть вказати ще кілька симптомів:

  • Біль у паху. За такого болю без видимих ​​причин слід звернутися до лікаря. Тому що він часто виникає лише на пізніх стадіях раку сечового міхура. Тоді пухлина вже звужує сечовід або уретру, ймовірно, вам потрібна операція;
  • Хронічне запалення – цистит. Хронічний цистит може бути ознакою раку сечового міхура, особливо якщо лікування антибіотиками є неефективним. У таких пацієнтів сеча відходить лише невеликими порціями чи краплями. Іноді це супроводжується болем. Багато хто помилково приймає ці симптоми за цистит.

Важливо знати: рак сечового міхура не змінює запаху сечі і не має строго специфічних ознак.

Лікування залежить від того, на якій стадії знаходиться хвороба. Якщо патологія не запущена, хірург видаляє пухлину пошарово за допомогою електричної петлі. Операція ендоскопічна, розріз черевної порожнини не роблять. У запущених стадіях необхідно видалити частину органу або весь сечовий міхур, а також пройти курс хіміотерапії.

Exit mobile version