Вчені з університету Північної Кароліни з’ясували, що комарі, які мешкають у Кот-д’Івуарі, можуть переносити хвороботворні бактерії на своєму тілі і з калом, подібно до мух. Дослідження опубліковано в журналі PLOS ONE.
Дослідники зібрали 79 дорослих самок комарів Anopheles coluzzii, яких відправили до США для аналізу мікробіома всередині та на зовнішніх поверхнях тіла. Дослідники вперше виявили на комарах фруктобацил. Ці бактерії зазвичай зустрічаються, що вказує на те, що комарі відвідують квіти та вулики.
Вчені також виявили велику кількість стафілококів та двох варіантів рикетсій (Rickettsia bellii та Rickettsia typhi), які пов’язані з серйозними інфекційними захворюваннями людини. Залишається незрозумілим, чи здатні комарі заразити людину хвороботворними бактеріями.
Робота показала важливість внутрішньої та зовнішньої мікробіоти комарів для здоров’я людини. Автори вважають, що необхідні подальші дослідження, щоб оцінити можливість фізичної передачі бактерій комарами, що проникають у будинки.