Зараз нерідко каву прагнуть замінити напоями без кофеїну. При цьому не всім відомо про мінуси цих напоїв.
Вважається, що напої, що не містять кофеїну, дозволяють зарядитися енергією і при цьому не впливають негативно на організм. Але насправді не все так просто.
У деяких кав’ярнях ви можете окрім традиційного латте знайти, наприклад, латте з маки, латте з куркумою. З інших інгредієнтів, покликаних замінити кофеїн, зустрічаються женьшень, морінга.
Рослина маку може стати небезпечною для здоров’я, якщо приймати її довше трьох місяців. Крім того, вона може покращити концентрацію, але такої ж кількості енергії, як кава, не забезпечить.
Як і мака, женьшень підвищує рівень концентрації, але енергії дає не так багато, як кофеїн. Також відомо, що женьшень захищає організм від інфекцій та інших захворювань, включаючи рак. Серед побічних ефектів цієї рослини – прискорений пульс, проблеми зі сном, головний біль, зміна тиску та рівня глюкози в крові. Тому вживати замість кави такий напій щодня не можна.
Куркума, хоч і впливає позитивно на здоров’я, у напої не впливає на організм. Тобто діє вона як плацебо.
Морінга відрізняється великою кількістю вітамінів і мінералів, клітковини, білка. Також вона містить речовини, що перешкоджають розвитку хвороб серця та діабету другого типу. Правда, латте з морингою матиме жахливий смак і не дасть вам очікуваної бадьорості.