Чому варто обмежити вживання цукру: медики назвали 7 причин

Цукор займає дуже міцні позиції в кулінарії: компонент входить не тільки до складу десертів, а й є інгредієнтом більшості готових страв. Вживати цукор без шкоди здоров’ю можна, але це потрібно істотно обмежувати. Якщо вживати його у надмірній кількості, то негативних наслідків не уникнути.

Чому варто вживати менше цукру

Серцево-судинна система

На перший погляд може здатися, що цукор не завдає шкоди серцю, але це не зовсім так. Справа в тому, що продукт робить судини слабшими. Важливо враховувати, що солодке може підвищувати показники холестерину.

Шкіра

У людей, які вживають багато солодкого, дуже погана шкіра. Як правило, виникає постійна проблема з прищами. Також вікові зміни з’являються значно раніше.

Порожнина рота

Цукор не найкраще впливає на зубну емаль і стан зубів загалом. Солодке стимулює розвиток низки захворювань, включаючи карієс.

Шкідливість покупних солодощів

У магазинних десертах у складі є не тільки сам цукор, а й інші хімікати. При частому вживанні таких продуктів важко передбачити реакцію організму. Однак шкода такої звички очевидна.

Зайва вага

Якщо вживати цукор часто, то проблема зайвої ваги не забариться. Повнота є не стільки естетичною проблемою, скільки створює потенційні умови для розвитку багатьох небезпечних захворювань. Якщо ж у людини вже є зайва вага, то про солодке краще взагалі забути, зазначають експерти.

Відсутність користі

Не всі усвідомлюють той факт, що цукор не має жодних корисних властивостей для організму. Тому його вживання у кращому разі буде марним. Якщо ви хочете, щоб солодість була корисною, зверніть увагу на стевію і кленовий сироп.

Ризик онкології

Існує взаємозв’язок між надмірним вживанням цукру і підвищенням ризику розвитку онкології кишечника. Також продукт загалом погіршує роботу ШКТ.

Вас також зацікавить

Популярне