Є один незручний момент, коли випрана і абсолютно чиста білизна починає пахнути пліснявою. Назвати те, що сталося, розчаруванням – не сказати взагалі нічого. Праця господині нанівець, порошки, вода електрика – все марно, білизну потрібно перепрати і шукати причини запаху. Спробуймо розібратися, що сталося і що потрібно зробити, щоб уникнути повторення помилок у майбутньому.
Причини
Можна подумати, що винна в цьому пральна машинка, за якою просто не стежать із належною увагою. Ні. Проблема виникає в холодну пору року, коли білизну після прання доводиться сушити в квартирі на сушарках та інших конструкціях. Саме під час сушіння з’являється запах цвілі, коли білизна починає пріти.
По-перше, це обов’язково станеться, якщо в приміщенні погана вентиляція або білизна сохне у ванній кімнаті за зачиненими дверима.
По-друге, уподібнившись пральні і виправши весь брудний одяг, що накопичився за тиждень, можна власними руками створити проблему, розмістивши на одній маленькій сушарці постільну білизну та верхній одяг.
По-третє, поставити сушарку ближче до приладів опалення – це не означає висушити все швидко. До стіни чи іншої поверхні має залишатися щонайменше 15-30 сантиметрів, але головне у цьому. Маса мокрих речей у замкнутому просторі моментально стане причиною підвищеної вологості, і тоді точно все пропало.
Якщо сушите білизну в квартирі, обов’язково потрібно відкрити вікна. У звичайній ситуації провітрювання влаштовують не рідше ніж 1 раз на дві години тривалістю не менше ніж 15 хвилин. Коли в квартирі сохне білизна, ці показники потрібно помножити як мінімум на два. А іноді доводиться вмикати вентилятор, щоб якось освіжити атмосферу.