Кишечник вважається однією з найважливіших частин організму. Пов’язано це з тим, що він впливає на стан тіла в цілому, включаючи імунну систему, когнітивні функції та багато іншого. Тому проблеми з кишківником можуть позначитися на роботі всіх інших органів.
Мікробіом кишечника складається з безлічі різних бактерій. Ці мікроорганізми забезпечують гарне травлення. Доктор Кріс Дамман із Вашингтонського університету пояснив, за якими симптомами можна зрозуміти, що у вас виникли проблеми з кишечником.
- Труднощі зі стулом або рідкий стул. Це найяскравіша ознака, що вказує на порушення балансу бактерій у кишечнику. Щоб все було в нормі, потрібно намагатися вживати різноманітну їжу. Також буде корисно звернутись із цією проблемою до лікаря.
- Пристрасть до певної їжі. Відомо, що потяг до певних продуктів пов’язаний з мікробіомом. Тримати під контролем цю тягу можуть допомогти резистентний крохмаль та клітковина.
- Висипання на шкірі та алергія. Кишечник пов’язаний із імунною системою. Наприклад, молекули на кшталт бутирата допомагають захистити від пошкоджень шкірний та кишковий бар’єри. Також дослідження демонструють, що немовлята, у яких багато біфідобактерій, менше схильні до алергії та астми, а у мишей при отриманні бутирату стає менш вираженим алергічний висип.
- Пригніченість чи тривожність. Кишечник може впливати і на настрій. Щоб емоційний стан був у нормі, важливо отримувати у достатній кількості резистентний крохмаль.