Дослідження показують, що для того, щоб зберегти здорові звички, потрібно просто постійно про них пам’ятати. Ви можете робити щось корисне для здоров’я всього кілька хвилин на день, але це все одно з часом позитивно позначиться на вашому здоров’ї. Ось які кроки допоможуть продовжити життя.
Професор Університету Ковентрі Девід Брум зізнається, що чистить зуби, стоячи на одній нозі. Це один із варіантів навантаження з обтяженням. Є безліч наукових доказів, що таке навантаження підтримує мінеральну густину кісток, знижує ймовірність появи у літньому віці остеопорозу нижніх кінцівок. Крім того, стояння на одній нозі покращує рівновагу, позитивно позначається на розумових здібностях, уповільнює розвиток старечого недоумства.
Фітнес-тренер та оглядач Times Гаррі Джеймсон щодня півгодини приділяє ходьбі чи бігу. Таке тренування вважається аеробною активністю середньої інтенсивності. За рахунок цього покращується робота основних систем організму, налагоджується сон, знижується рівень стресу.
Науковий співробітник факультету наук про життя та здоров’я Університету Рохемптона каже, що щодня виконує вправи для кісток. З віком хода людини змінюється, підвищується ризик падіння. Згідно з останніми дослідженнями, причина цього – у слабкості гомілковостопного суглоба. Професор для зміцнення цього суглоба щодня обертає кісточками протягом 3-5 хвилин, стискаючи і витягаючи у своїй пальці ніг, робить міні-стрибки, як і балеті.
Викладач ревматології в Імперському коледжі Лондона доктор Фіона Уотт приймає добавки з олією седмичника (огірковика) (1000 мг). Особливо корисним буде подібний метод для тих, хто їсть надто мало жирної риби.
Гарет Уолліс з Бірмінгемського університету зазначає, що щодня вирушає на коротку прогулянку після обіду. Науково доведено, що легка фізична активність після їди допомагає тримати під контролем рівень цукру в крові.
Фітнес-тренер Зана Морріс у середині кожного дня виконує 60 максимально швидких присідань. Завдяки цьому відбувається перезавантаження запасу енергії, кровообігу.
Костас Карагеоргіс із Лондонського університету Брунеля вранці слухає підбадьорливу музику. Вона не лише покращує настрій, а й допомагає боротися із сезонною депресією.
Хав’єр Гонсалес, викладач з Університету Бата, обов’язково до сніданку робить зарядку. Це дає безліч переваг, включаючи можливість надалі краще контролювати цукор у крові.
Щодня Далтон Вонг, засновник TwentyTwoTraining, намагається їсти 148 г білка. Це дозволяє підтримувати м’язову масу, яка з віком втрачається.
Спортивний фізіотерапевт Пол Хобро протягом двох хвилин присідає на одній нозі. Це допоможе зміцнити м’язи сідниць, коліна, стегна, покращить рівновагу, здатність відчувати становище та рух тіла у просторі. Також у вас зменшиться ризик отримання травм нижньої частини тіла.
Емма Макконнахі з Королівського коледжу ортопедії вечорами маже ноги кремом. Це зволожує шкіру ніг, знижує можливість обмороження, появи сухості.
Доктор Джулія Крістенсен із Лондонського університету після роботи 10 хвилин танцює. Багато досліджень показують, що танці (будь-які) покращують настрій, зміцнюють імунітет, серце, мозок, роблять людину більш продуктивною і мотивованою. Також вони дозволяють спалити за хвилину 4-11 ккал.
Спортивний дієтолог Аніта Бін щодня їсть йогурт та п’є соєве молоко. До складу сої входить білок та дев’ять незамінних амінокислот, що дозволяють нарощувати м’язову масу.
Фізіотерапевт Джек Чу спеціально кожні 30-40 хвилин змінює положення ніг, коли сидить. Доведено, що насправді не буває ідеального положення, тому потрібно постійно змінювати позу, якщо ви змушені сидіти.
Доктор Джозефін Перрі перед роботою протягом 20 хвилин виконує вправи для покращення розумової функції. Вони включають рухи з елементами координації та рівноваги. Наприклад, біг на місці з високим підніманням колін, утримання рівноваги на одній нозі та ін.
Лікар і професор Університету Нортгемптона Білл Ріббанс каже, що кілька разів на день бігає сходами. Це найкращий спосіб зберегти здоров’я суглобів, м’язів та сухожилля.
Вчений і дієтолог Алекс Руані з Університетського коледжу Лондона та Академії медичних наук вживає продукти лише у «правильному» порядку. Ряд досліджень показав, що це впливає на цукор у крові та апетит. Необхідно насамперед їсти овочі, потім – білки, потім – вуглеводи.
Доктор Дженна Маккіоккі намагається зміцнювати імунну систему. Для цього вона вживає певні продукти: жирну рибу (джерело білка та омега-3); овочі (вітамін С); лимони та апельсини (біофлавоноїди); морепродукти, листова зелень, гарбузове насіння (цинк); цибуля, яблука, шавлія (кверцетин), чебрець і розмарин (поживні засоби з протимікробним ефектом).
Лоурі Даутуейт з Університету Центрального Ланкашира не забуває проводити час із свійськими тваринами. Відомо, що завдяки цьому можна знизити рівень стресу, покращити фізичний та психічний стан (оскільки виробляються гормони дофамін та окситоцин).
Нарешті, ендокринолог Нікі Кей приймає харчову добавку з вітаміном D3. Дослідження демонструють, що ті, у кого рівень D3 в організмі низький, більше схильні до хвороб і частіше отримують травми.