Алергію на воду сльози та піт викликає у 14-річної Седі Тессмер зі штату Міссурі, США, сильне роздратування на шкірі. Про те, як рідкісне захворювання змінило її життя, розповіло видання The Independent.
Дівчинка страждає від аквагенної кропив’янки — аутоімунного захворювання, при якому червона кропив’янка, що свербить, з’являється на шкірі людини після контакту з водою.
Наприкінці минулого року мати Седі, 37-річна Ембер Саллі, вперше помітила дивну реакцію доньки на воду. Спочатку вона припустила, що її дочка приймає дуже гарячий душ. Однак проблема була не в цьому: при аквагенній кропив’янці роздратування не залежить від температури води, її чистоти та солоності.
Іноді відчуття таке, ніби хтось ллє бензин на моє тіло, підпалює мене, і я сверблю. У мене завжди виникає реакція, коли я приймаю душ чи мою руки і навіть коли плачу чи потію. Боляче так, що течуть сльози, і від цього стає ще гірше, бо я маю алергію на власні сльози, що мене дуже напружує
Седі Тессмер
Жінка вирішила перевести доньку на домашнє навчання, щоб уберегти її від постійного дискомфорту. Незважаючи на любов до футболу та плавання, дівчинці довелося відмовитися від занять спортом через те, що піт викликає роздратування.
У спеку Седі не може виходити на вулицю вдень і змушена багато часу проводити на самоті. Вона зізналася, що це сильно на неї тисне, але вона сподівається, що її досвід буде корисний людям із такою самою проблемою.
Мати дівчинки сподівається, що дослідження хвороби просунуться вперед і незабаром з’явиться засіб, який полегшить життя тим, хто страждає від аквагенної кропив’янки.