За словами дієтолога Дідем Йилдиз Кючук, у буряків є як мінімум три корисні властивості. Тому обов’язково включіть цей овоч у свій раціон.
Насамперед, буряк захищає від розвитку старечого недоумства. Цей продукт зміцнює імунітет завдяки наявності у його складі вітаміну С. Також в організмі людини нітрати червоного буряка перетворюються на оксид азоту. За рахунок цього головний мозок постачається кров’ю, а розумові функції активуються. Все це рятує від появи з віком у людини хвороби Альцгеймера.
Наступна перевага червоного буряка – це зниження кров’яного тиску. Як мовилося раніше вище, в організмі нітрати, одержувані з буряка, перетворюються на оксид азоту. Завдяки цій речовині покращується кровообіг, знижується тиск. А підвищений тиск може спричинити інфаркт. Проте гіпертонікам вживати багато буряків небезпечно: у продукті середнього розміру – 106 мг натрію.
Якщо вам потрібно контролювати рівень цукру в крові, будьте обережні з буряком. В одному такому продукті середнього розміру (136 г) – 9 г вуглеводів. Але в помірних кількостях буряк буде корисним навіть для людей з діабетом, тому що до його складу входить клітковина.
Відомо, що речовина беталаїн, що міститься у буряках, відрізняється антиоксидантними властивостями та захищає від раку. Ще цей елемент здатний запобігти розвитку хвороб серця, оскільки знижує показники гомоцистеїну у плазмі крові.